Nutari

Nazwa naukowa:
Carpoglyphus lactis
Kategoria produktu:
Supplementary food
Nutari_Koppert_Biological_Systems.jpg
Nutari_Lily_Koppert_Biological_Systems-1.jpg

Użyj do

Użyj do

Do czego służy produkt Nutari?

Produkt Nutari należy stosować, aby utrzymać lub zwiększyć populację drapieżnych roztoczy. 

Specyfikacja produktu

Specyfikacja produktu

Karton o pojemności 1 litra zawiera 2 miliony roztoczków suszowych (Carpoglyphus lactis)

Instrukcja stosowania

Instrukcja stosowania

Nutari — stosowanie

  • Aby drapieżne roztacza odpowiednio się zadomowiły, należy często stosować roztocza ofiary. Zalecamy wypuszczanie ich co tydzień. 
  • Stosować co tydzień. Stosowanie należy rozpocząć bezpośrednio z lub zaraz po pierwszym wprowadzeniu drapieżnych roztoczy. Należy je kontynuować w trakcie sezonu, nawet w przypadku obecności szkodnika.
  • Ważne jest, aby roztocza ofiary trafiły na liście. Można je rozprowadzić za pomocą urządzenia Air(o)bug lub ręcznie. Duże kopczyki materiału nośnego mogą spowodować uszkodzenie liści. Należy upewnić się, że jest on rozłożony w postaci cienkiej, równej warstwy.
  • Produkt Nutari można mieszać z wieloma gatunkami drapieżnych roztoczy firmy Koppert, a także stosować w połączeniu z drapieżnymi roztoczami w saszetkach.

Dozowanie

1000 cl/m²/tydzień 

Optymalne warunki do stosowania produktu Nutari

Roztoczek suszowy (Carpoglyphus lactis) toleruje różne warunki i zwykle przeżywa w warunkach odpowiednich dla drapieżnych roztoczy. Można go stosować razem z innymi drapieżnymi roztoczami. Roztoczek suszowy (Carpoglyphus lactis) zjadany jest, gdy jest martwy, ale nie wtedy, gdy całkowicie wyschnie. Dlatego nie zaleca się stosowania produktu w bardzo suchych warunkach.

Skutki uboczne

Dowiedz się, które pestycydy wywołują skutki uboczne istotne dla tego produktu

Przejdź do bazy danych skutków ubocznych

Postępowanie z produktem

Postępowanie z produktem

Przechowywanie i zasady postępowania

Zapakowany roztoczek suszowy (Carpoglyphus lactis) ma bardzo krótki okres żywotności, dlatego trzeba go umieścić na roślinach jak najszybciej po odebraniu dostawy. Niespełnienie tego warunku może mieć negatywny wpływ na jakość tych organizmów. W razie konieczności przechowania produktu Nutari należy przestrzegać poniższych instrukcji. Firma Koppert B.V. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach.

  • Przechowywanie po odbiorze: 1–2 dni
  • Temperatura przechowywania: 8–10°C
  • Bez dostępu światła
  • Zapewnić wentylację, aby uniknąć nagromadzenia CO2.

Obowiązują ogólne warunki firmy Koppert (spółki Koppert B.V. i jej spółek zależnych). Należy używać wyłącznie produktów dopuszczonych do stosowania na danym gatunku roślin w kraju i regionie klienta. Prosimy o zapoznanie się z lokalnymi wymaganiami rejestracyjnymi. Firma Koppert nie ponosi odpowiedzialności za nieuprawnione użycie. Firma Koppert nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z ekspertem

Skontaktuj się z naszym ekspertami.
Nasze produkty i rozwiązania tworzymy specjalnie dla profesjonalnych producentów.

Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA oraz Polityką prywatnościWarunki korzystania z usług Google.
Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA oraz Polityką prywatnościWarunki korzystania z usług Google.