Rollertrap

Typ:
Sticky ribbon with wet glue
Typ:
Żółta lub niebieska plastikowa taśma lepowa
Kategoria produktu:
Monitoring
Rollertrap_productshot.jpg

Użyj do

Użyj do

Kiedy używać pułapki Rollertrap?

Pułapki Rollertrap służą do wyłapywania mączlików, miniarek, mszyc, wciornastków i ziemiórek w miejscach o szczególnie dużej presji szkodników lub w obszarach szklarni, gdzie taka presja jest spodziewana, na przykład wzdłuż ścian czołowych, okien wentylacyjnych i innych przewiewnych miejsc.

Zasada działania

Zasada działania

Jak działa produkt Rollertrap?

Żółty lub niebieski kolor taśmy lepowej przyciąga szkodniki, które następnie przywierają do lepu.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja produktu

Kolor: żółty
Dostępne rolki:

 • 15 cm x 100 m
 • 5 cm x 100 m
 • 15 cm x 500 m
 • 30 cm x 100 m

Instrukcja stosowania

Instrukcja stosowania

Rollertrap — stosowanie

Przed zawieszeniem pułapki Rollertrap powinny mieć co najmniej temperaturę pokojową. Klej jest wtedy bardziej miękki i łatwiej odwinąć taśmę.

Instrukcja użycia:

 • Pułapki Rollertrap należy umieszczać w miejscach, w których spodziewana jest duża presja szkodników, na przykład wzdłuż ścian czołowych, okien wentylacyjnych i innych przewiewnych miejsc.
 • Pułapki Rollertrap najlepiej instalować, gdy rośliny są jeszcze niskie. W uprawach roślin ozdobnych pułapki Rollertrap można stosować przez cały rok. W przypadku upraw wysokich, takich jak ogórki, pomidory czy papryka, zaleca się instalowanie pułapek po pierwszym sadzeniu lub tuż przed nim.
 • Pułapki Rollertrap należy przymocować do drutów, słupów szklarniowych lub innych wsporników.
 • Małe pułapki Rollertrap należy instalować na wysokości około 25 cm nad roślinami, a duże pułapki — na wysokości około 40 cm.
 • Aby odpowiednio zainstalować pułapkę, należy przełożyć pręt lub inny tego typu przedmiot przez środkowy otwór rolki, dzięki czemu podczas rozwijania pułapka Rollertrap będzie mogła swobodnie się obracać.
 • Na początku i na końcu należy przyciąć pułapkę tak, aby była o około 40 cm dłuższa niż wspornik. Wystające fragmenty należy owinąć wokół wspornika i zabezpieczyć je zszywkami lub spinaczami. Konieczne może być zabezpieczenie środkowej części pułapki Rollertrap, aby pułapka lepiej się trzymała.
 • Zaleca się wymianę pułapek Rollertrap po pięciu miesiącach.
 • Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat zaleceń i wymaganej liczby pułapek, prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem Koppert Biological Systems.

Informacje o właściwych metodach można uzyskać od specjalisty firmy Koppert lub oficjalnego dystrybutora produktów Koppert.

Rollertrap zapobieganie małe nasilenie duże nasilenie
Ilość - 1/1000 m² 1/500 m²
m²/opakowanie - 1000 500
Odstęp (dni) - - -
Częstotliwość - - -
Uwagi - - -

Optymalne warunki do stosowania produktu Rollertrap

Pułapki Rollertrap najlepiej instalować, gdy rośliny są jeszcze niskie. W uprawach roślin ozdobnych można używać pułapek Rollertrap niezależnie od pory roku, natomiast w przypadku roślin jadalnych zaleca się zainstalowanie pułapek po pierwszym sadzeniu lub tuż przed nim. Zaleca się stosowanie jednej pułapki Rollertrap na dwie lub trzy sekcje szklarni. Rozmiar pułapek Rollertrap (małe lub duże) należy dobrać odpowiednio do oczekiwanej presji szkodników.

Postępowanie z produktem

Postępowanie z produktem

Przechowywanie i zasady postępowania

Firma Koppert B.V. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach.

Obowiązują ogólne warunki firmy Koppert (spółki Koppert B.V. i jej spółek zależnych). Należy używać wyłącznie produktów dopuszczonych do stosowania na danym gatunku roślin w kraju i regionie klienta. Prosimy o zapoznanie się z lokalnymi wymaganiami rejestracyjnymi. Firma Koppert nie ponosi odpowiedzialności za nieuprawnione użycie. Firma Koppert nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z ekspertem

Skontaktuj się z naszym ekspertami.
Nasze produkty i rozwiązania tworzymy specjalnie dla profesjonalnych producentów.

Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA oraz Polityką prywatnościWarunki korzystania z usług Google.
Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA oraz Polityką prywatnościWarunki korzystania z usług Google.