Praca w Koppert

Koppert Biological Systems powstał ponad 50 lat temu w Holandii. Producent ogórków, Jan Koppert, zauważył, że skuteczność chemicznej ochrony roślin z roku na rok maleje, co gorsza, uczulił się na stosowaną chemię rolniczą i zachorował. Jan, szukając alternatywnych rozwiązań, jako pierwszy wprowadził wrogów naturalnych, aby zwalczyć inwazję przędziorków w swoich uprawach. Efekty okazały się tak dobre, że Jan postanowił rozpocząć masową produkcję nowego rozwiązania zarówno na potrzeby własnego przedsiębiorstwa, jak i dla innych producentów. Tak powstała firma Koppert Biological Systems. Obecnie rozwiązania Koppert są z powodzeniem stosowane w ponad 100 krajach.

Koppert Polska istnieje od 2007 roku i od września 2018 operuje w nowo wybudowanej siedzibie w Dąbrówce k. Poznania. Naszymi klientami są producenci z całej Polski.

Biologiczne środki ochrony roślin, jak to działa?

Biologiczne środki ochrony roślin to organizmy pożyteczne: owady, pajęczaki, grzyby i bakterie, które w ich środowisku naturalnym żerują na gatunkach szkodliwych dla roślin. Koppert studiuje ich preferencje żywieniowe, a następnie umieszcza je w uprawach, gdzie w naturalny sposób zwalczają szkodniki. Dzięki temu producenci znacznie lub całkowicie ograniczają użycie insektycydów, produkują zdrowszą żywność, oraz minimalizują zanieczyszczenie środowiska szkodliwą chemią.

Rekomendowane dla Ciebie