Vidi Parva

Substancja czynna:
Tryptophan and other free amino acids in herbal extract
Popularna nazwa:
Wyciskany na zimno ekstrakt roślinny zawierający substancje pochodzenia roślinnego, w tym ekstrakty z wodorostów i ziół
Kategoria produktu:
Biostimulant

Użyj do

Użyj do

Całkowicie naturalny biostymulator pochodzenia roślinnego zawierający wyciskany na zimno ekstrakt z wodorostów (Ascophyllum nodosum). Opracowany specjalnie z myślą o stymulowaniu wzrostu korzeni i początkowego rozwoju roślin w różnorodnych uprawach rolnych i ogrodniczych.

Kiedy używać produktu Vidi Parva?

  • Stymulacja wzrostu korzeni i początkowego rozwoju roślin
  • Wytworzenie populacji mikroorganizmów glebowych, w tym gatunków przeciwdziałających chorobom, i utrzymywanie ich aktywności
  • Zwiększone przyswajanie składników pokarmowych
  • Większa zawartość suchej masy w roślinach
  • Kierowanie produktywnością roślin

Zasada działania

Zasada działania

Jak działa produkt Vidi Parva?

Preparat Vidi Parva stymuluje wzrost korzeni i usprawnia ich wykształcanie, tym samym stwarzając doskonałą podstawę dla silnych i zdrowych upraw. Dodatkowo produkt wspomaga rozwój bakterii hamujących powstawanie chorób wokół korzeni. Stosowanie preparatu Vidi Parva stymuluje wykształcanie włośników korzeni, które uwalniają substancje niezbędne do wytworzenia i utrzymania odpowiedniego środowiska mikrobiologicznego w ryzosferze. Produkt pozwala uzyskiwać rośliny odporne, a tym samym dbać o równowagę upraw.

Stosowanie produktu Vidi Parva zwiększa skuteczność wytwarzania auksyn przez rośliny. Auksyny to hormony roślinne pobudzające rozwój korzeni. Rośliny syntetyzują auksyny z aminokwasów. Jednym z najważniejszych składników preparatu Vidi Parva jest tryptofan — aminokwas niezbędny do uruchamiania naturalnej produkcji auksyn. Wytwarzane auksyny stymulują rozwój drobnych korzeni i włośników, a tym samym zwiększają sprawność przyswajania składników odżywczych z ryzosfery. Przekłada się to na większą zawartość białek, cukrów i chlorofilu w roślinach, pozwalając uzyskać zwarte i żywotne rośliny.

Stosowanie preparatu Vidi Parva nie tylko pobudza wykształcanie korzeni, ale może też wspomagać wyprzedzające kierowanie produktywnością upraw. Jest to cenne narzędzie ułatwiające utrzymywanie równowagi upraw przez cały sezon.

Wyniki

Specyfikacja produktu

Specyfikacja produktu

Składniki

Wygląd Przejrzysty, brązowawy płyn o lekkim, charakterystycznym zapachu
Sucha masa 0,5–1,5%
Materia organiczna w suchej masie 65–75%
pH 3–4

Zawartość składników odżywczych

Łącznie N < 0,1%
P2O5 < 0,1%
K2O < 0,1%

Pierwiastki śladowe

Fe < 10,0 ppm
Mn < 5,0 ppm
Zn < 10,0 ppm
B < 5,0 ppm
Mo < 0,2 ppm
Si < 10,0 ppm

Wszystkie składniki spełniają wymagania rozporządzeń UE nr 834/2007 i 889/2008 dotyczących rolnictwa organicznego. Produkt uzyskał certyfikat EKO wydany przez Control Union Certifications pod numerem CU 803627. Produkt nie jest nawozem ani pestycydem i nie podlega wymogom prawnym dotyczącym rejestracji. Produkt jest nietoksyczny i całkowicie bezpieczny w użyciu. Do ekstraktu nie są dodawane żadne mikroorganizmy, produkty pochodzenia zwierzęcego ani sztuczne hormony. W procesie ekstrakcji nie używa się żadnych syntetycznych ani szkodliwych środków chemicznych. Dzięki temu ekstrakt jest bogaty w substancje naturalne odgrywające kluczową rolę w cyklu rozwojowym roślin. Produkt działa między innymi jako prekursor naturalnych hormonów roślinnych (auksyn, cytokinin i giberelin), betain, alginianów, aminokwasów, węglowodanów, witamin i innych związków. Choć substancje te są niezbędne dla optymalnego rozwoju upraw, przeważnie nie występują one w tradycyjnych nawozach lub nie są dostępne dla roślin.

Instrukcja stosowania

Instrukcja stosowania

Play

Metody stosowania

Dozowanie

Wybierz etap rozwoju uprawy, aby ustalić dozowanie.

Wpływanie na produktywność roślin

Okres stosowania Według wymagań
Stosowanie co tydzień
Metoda Nawadnianie kropelkowe
Dozowanie 2–5  litrów/ha

Bezpośredni wysiew do gleby

Okres stosowania Pojawienie się pierwszych liści właściwych lub korzeni 
Powtórzyć po 7 dniach
Metoda Dolistnie na grządkach / Dolistnie w rozsadach
Dozowanie Roztwór 0,1% / 0,5–1 ml/m

Wykształcanie i rozwój korzeni

Okres stosowania Według wymagań
Metoda Dolistnie/Nasączanie
Dozowanie 2–3 litry/ha
200–300 ml/100 l

Nasiona/sadzonki w tacach, modułach lub donicach

Okres stosowania Pojawienie się pierwszych liści właściwych lub korzeni 
Powtórzyć po 7 dniach
Metoda Dolistnie/Nasączanie
Dozowanie 0,5–1 ml/m2

Przesadzanie

Okres stosowania Bezpośrednio po przesadzeniu
Powtórzyć po 7 dniach
Metoda Nasączanie
Dozowanie 3 litry/ha

Podane powyżej informacje dotyczą zalecanych warunków standardowych. Zalecenia dostosowane do indywidualnych potrzeb wymagają szczegółowych informacji na temat czynników lokalnych, takich jak rodzaj upraw, warunki klimatyczne i pożądane efekty. Dalsze informacje można uzyskać od specjalisty firmy Koppert lub oficjalnego dystrybutora produktów Koppert.

Zgodność

Roztwór roboczy jest zgodny z większością rozpuszczalnych nawozów i pestycydów. Dobrą i zalecaną praktyką jest jednak przetestowanie każdej nowej mieszanki pod kątem nieoczekiwanych reakcji. Przed użyciem mieszanki na większą skalę zawsze warto ją też wypróbować na niewielkiej liczbie roślin.

Skutki uboczne

Dowiedz się, które pestycydy wywołują skutki uboczne istotne dla tego produktu

Przejdź do bazy danych skutków ubocznych

Postępowanie z produktem

Postępowanie z produktem

Przechowywanie i zasady postępowania

Firma Koppert Biological Systems nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach.

Przechowywanie

  • Data przydatności: data ważności produktu jest podana na opakowaniu
  • Temperatura przechowywania: 8–20°C
  • Ograniczona trwałość po otwarciu
  • Przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu
  • Unikać bezpośredniego nasłonecznienia

Bezpieczeństwo

Według naszej wiedzy produkt jest całkowicie bezpieczny w użyciu. Jednakże jest to skoncentrowany ekstrakt o odczynie pH równym 4, dlatego należy unikać jego niepotrzebnego kontaktu ze skórą, oczami i innymi częściami ciała. Podczas rozpylania lub przenoszenia produktu należy stosować środki bezpieczeństwa w postaci odpowiedniej odzieży i sprzętu. Produktu nie należy pić ani połykać, ponieważ nie jest on przeznaczony do spożycia przez ludzi. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

Utylizacja

W miarę możliwości opakowanie należy poddać recyklingowi poprzez kompostowanie, a nie wyrzucać. Jeśli nie ma możliwości recyklingu, należy zutylizować produkt zgodnie z lokalnymi przepisami gospodarowania odpadami. Szczegółowe informacje można uzyskać od odpowiednich władz lokalnych.

Obowiązują ogólne warunki firmy Koppert (spółki Koppert B.V. i jej spółek zależnych). Należy używać wyłącznie produktów dopuszczonych do stosowania na danym gatunku roślin w kraju i regionie klienta. Prosimy o zapoznanie się z lokalnymi wymaganiami rejestracyjnymi. Firma Koppert nie ponosi odpowiedzialności za nieuprawnione użycie. Firma Koppert nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z ekspertem

Skontaktuj się z naszym ekspertami.
Nasze produkty i rozwiązania tworzymy specjalnie dla profesjonalnych producentów.

Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA oraz Polityką prywatnościWarunki korzystania z usług Google.
Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA oraz Polityką prywatnościWarunki korzystania z usług Google.