Hemiptera

Mszyce

Czym są mszyce?

Mszyce stanowią jedną, bardzo liczną grupę owadów – nadrodzinę Aphidoidea, która należy do rzędu pluskwiaków – Hemiptera. Wszystkie omawiane tu mszyce należą do rodziny Aphididae, obejmującej wiele gatunków wyrządzających szkody w uprawach. Najpowszechniejszymi odmianami mszyc, które występują w szklarniach, są:

  • Myzus persicae subsp. persicae (mszyca brzoskwiniowa) oraz Myzus persicae subsp. nicotianae (mszyca tytoniowa) – atakują one głównie uprawy warzyw i roślin ozdobnych.
  • Aphis gossypii (mszyca ogórkowa), atakująca głównie rośliny z rodziny dyniowatych, a także chryzantemy i słodkie papryczki.
  • Macrosiphum euphorbiae (mszyca ziemniaczana), żerująca głównie na roślinach z rodziny psiankowatych i różnych roślinach ozdobnych.
  • Aulacorthum solani (mszyca ziemniaczana średnia), żerująca głównie na roślinach z rodziny psiankowatych i różnych roślinach ozdobnych, takich jak na przykład begonia.
Play

Cykl rozwojowy mszycy

Play

Filmy na temat zwalczania mszyc

Zapraszamy do obejrzenia filmu lub odwiedzenia naszego kanału w serwisie YouTube, gdzie można zobaczyć nasze produkty do zwalczania mszyc w działaniu.

Potrzebujesz pomocy?