Natupol Booster

Nazwa naukowa:
Bombus terrestris
Rodzaj organizmu:
Trzmiel zwyczajny
Kategoria produktu:
Zapylanie
  • Do upraw zewnętrznych o krótkim okresie kwitnienia

  • Opatentowana konstrukcja przyjazna dla środowiska

  • Odporna na warunki atmosferyczne i wyposażona w dodatkową wentylację

Play
  • Do upraw zewnętrznych o krótkim okresie kwitnienia

  • Opatentowana konstrukcja przyjazna dla środowiska

  • Odporna na warunki atmosferyczne i wyposażona w dodatkową wentylację

Użyj do

Użyj do

Produkt Natupol Booster został opracowany z myślą o uprawach o krótkim okresie intensywnego kwitnienia (od 1 do 4 tygodni), wytwarzających duże ilości nektaru. Dla roślin wcześnie kwitnących lepszym wyborem może być ul Tripol z dodatkową izolacją.

Rodzaje upraw

Dynia, cukinia, arbuz, kiwi, rośliny uprawiane komercyjnie dla ziarna (rzepak, rośliny pastewne, słonecznik itp).

Play
Zasada działania

Zasada działania

Sposób działania

Po ustawieniu ula trzmiele robotnice zaczynają zapylać kwiaty, jednocześnie zbierając pyłek do karmienia czerwi. W ciągu kilku tygodni po ustawieniu ula pojawiają się nowe robotnice, zwiększając zarówno wielkość kolonii, jak i wydajność zapylania. Po kilku tygodniach kolonia osiąga swoją maksymalną wielkość, co prowadzi do zmniejszenia liczebności i aktywności w zakresie zapylania. Tempo rozwoju kolonii zależy od warunków środowiskowych oraz ilości i jakości pyłku.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja produktu

Wygląd produktu

Duża jednostka zapylająca zawierająca wiele kolonii trzmieli, w tym jedną lub więcej królowych, robotnice, czerwie i wodę z cukrem.

Instrukcja stosowania

Instrukcja stosowania

Stosowanie

  • Ule Natupol Booster można ustawiać już 4–7 dni przed rozpoczęciem kwitnienia.
  • Ule Natupol Boosters należy rozmieścić równomiernie na danym obszarze. Najlepiej ustawić je na poziomej platformie tuż nad ziemią.
  • Po zmianie pozycji ula należy odczekać co najmniej 30 minut przed otwarciem wejścia do ula, aby trzmiele miały czas się uspokoić.
  • W ciepłe dni należy otwierać otwory wentylacyjne na górze ula.
  • Przed otwarciem ula należy zdjąć białą pokrywkę.
  • Wydajność i czas trwania zapylania są uzależnione od warunków środowiskowych i różne dla poszczególnych upraw. Aby uzyskać porady dotyczące najlepszej strategii zwalczania szkodników, należy skonsultować się z doradcą firmy Koppert lub autoryzowanym dystrybutorem produktów Koppert.

Warunki środowiskowe

Ule Natupol Booster sprawdzają się najlepiej w temperaturach otoczenia w zakresie od 12 do 30°C. Należy zwrócić uwagę na wskazówki dotyczące najlepszych praktyk w gorącym klimacie. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem.

Skutki uboczne

Pestycydy mogą mieć bezpośredni lub pośredni wpływ na roztwory biologiczne. Dowiedz się, które pestycydy wywołują skutki uboczne istotne dla tego produktu

Przejdź do bazy danych skutków ubocznych
Postępowanie z produktem

Postępowanie z produktem

Czas przechowywania po odbiorze

Aby uzyskać najlepsze wyniki zapylania, należy rozpocząć używanie ula już w dniu dostawy. W razie potrzeby ule mogą być przechowywane maksymalnie 1 dzień.

Temperatura przechowywania

15–25°C.

Warunki przechowywania

Ule należy przechowywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, poza zasięgiem bezpośredniego światła słonecznego.

Zasady higieny

Ule należy usunąć po kwitnieniu roślin, nie później niż 10 tygodni po ich ustawieniu.

Utylizacja

Stare ule należy zamknąć w plastikowych workach na okres około 2 tygodni. Po tym okresie ule należy zutylizować zgodnie z lokalnymi przepisami.

Do pobrania

Obowiązują ogólne warunki firmy Koppert (spółki Koppert B.V. i jej spółek zależnych). Należy używać wyłącznie produktów dopuszczonych do stosowania na danym gatunku roślin w kraju i regionie klienta. Zawsze przestrzegaj lokalnych wymogów dotyczących rejestracji. Firma Koppert nie ponosi odpowiedzialności za nieuprawnione użycie. Firma Koppert nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach.

Potrzebujesz pomocy?