Kategoria: Aktualności
Data publikacji: lipca 11, 2023

Realna alternatywa dla środków chemicznych w rolnictwie

Od ponad 50 lat hodowcy na całym świecie stosują nasze pożyteczne owady i roztocza, aby chronić uprawy przed szkodnikami. Początkowo biologiczne rozwiązania były wykorzystywane tylko w szklarniach, teraz ich zastosowanie zyskuje na popularności również w uprawach otwartych. Ulepszone opakowania i nowe metody aplikacji upraszczają stosowanie produktów biologicznych na polu. Dzięki ścisłej współpracy z hodowcami udało nam się zoptymalizować istniejące rozwiązania i opracować nowe, co skutkuje ciągłym poszerzaniem naszego portfolio produktów.

W polu

Rozwiązania biologiczne firmy Koppert pomagają poprawić zdrowie i odporność upraw oraz chronić je przed chorobami i szkodnikami. Stosowanie naturalnych wrogów różni się od stosowania konwencjonalnych środków ochrony roślin. Doświadczenia potwierdziły, że biologiczne metody są bardzo skuteczne również w uprawach polowych. Potwierdza to co raz większa liczba producentów decydujących się na stosowanie biologii, nie chemii.

Dobre wyniki

„Choć ogrodnictwo i rolnictwo bardzo się różnią, nasze podejście pozostaje takie samo: pracujemy nad zrozumieniem wyzwań stojących przed hodowcami i dostarczaniem im rozwiązań” — mówi Jenette Douma, kierownik produktu w firmie Koppert. „Testowanie odgrywa ważną rolę w naszym podejściu. Najpierw sprawdzamy nasze rozwiązania na polach demonstracyjnych, a następnie współpracujemy z hodowcami w celu zastosowania naszych produktów na ich polach. Wyniki są przekonujące. W związku z tym nadal poszerzamy nasze portfolio naturalnych wrogów do zastosowań rolniczych”.

W Polce przy użyciu nicieni Capirel z powodzeniem zwalczana jest śmietka w warzywach polowych. W Hiszpanii i Holandii hodowcy wykorzystują drapieżne owady do zwalczania wciornastków w cebuli. W Hiszpanii, Francji i Włoszech stosuje się produkty Cryptobug oraz Citripar do zwalczania wełnowców w winogronach i cytrusach oraz Spical Ulti-Mite do zwalczania przędziorków w pomidorach. Opakowania naszych produktów są teraz dostosowane do rynku rolniczego.

Badania i rozwój

Wciąż trwają testy kilku innych rozwiązań biologicznych w rolnictwie. Obecnie badamy nowe metody aplikacji drapieżnych roztoczy przeciwko przędziorkom w ziemniakach i pracujemy nad rozwiązaniami przeciwko mszycom np. na jabłoniach. Na pewno przedstawimy rezultaty tych doświadczeń.

Partnerstwo

Koppert oferuje kompleksowe doradztwo, od zastosowania i przechowywania produktów do wsparcia we wprowadzeniu zintegrowanej ochrony roślin. Jesteśmy pewni, że przy wspólnej współpracy Koppert będzie oferować co raz większą liczbę naturalnych rozwiązań w uprawach polowych.