Pożyteczne nicienie do zwalczania szkodników w uprawach polowych

Pożyteczne nicienie do zwalczania szkodników w uprawach polowych

Zwalczanie szkodników za pomocą pożytecznych nicieni

Podczas gdy nicienie pasożytujące na roślinach są powszechnymi szkodnikami glebowymi, nicienie będące pasożytami owadów odgrywają istotną rolę w biologicznej kontroli wielu szkodników. Dotyczy to zwłaszcza trudnych do zwalczenia szkodników oraz sytuacji, gdy środki chemiczne zawodzą lub po prostu nie są już dostępne.

Pożyteczne nicienie są rozpuszczone w wodzie i rozprowadzane w uprawach za pomocą systemów zraszania/nawadniania powszechnie stosowanych w rolnictwie. Jednak… nie aplikujesz konwencjonalnego pestycydu, lecz produkt pełen życia!

Skuteczna kontrola za pomocą pożytecznych nicieni

Skuteczne zwalczanie muchówek cebulowych i fasolowych

Mucha fasolowa(Deliaplatura) i mucha cebulowa(Delia antiqua) są powszechnymi szkodnikami, które mogą powodować znaczne szkody w uprawach, takich jak cebula, fasola i kukurydza. Testy i doświadczenia polowe potwierdzają skuteczną kontrolę przy użyciu pożytecznych nicieni. Coraz więcej hodowców zaczyna polegać na naszych pożytecznych nicieniach, chroniąc swoje zbiory i zwiększając plony.

Zwalczanie drutowców w ziemniakach za pomocą pożytecznych nicieni

Drutowce(Agriotes spp ) stanowią poważny problem dla wielu hodowców ziemniaków. Większość skutecznych konwencjonalnych insektycydów glebowych do zwalczania drutowców została zakazana od wielu lat. Wciąż dostępne konwencjonalne pestycydy słabo działają w glebie.

Pożyteczne nicienie występują naturalnie w glebie i mają tę zaletę, że mogą poruszać się w profilu glebowym, aktywnie polując na szkodniki. Próby i doświadczenia terenowe potwierdzają pozytywne wyniki w zwalczaniu drutowców poprzez stosowanie pożytecznych nicieni jako substytutu konwencjonalnych pestycydów lub jako ich uzupełnienie.

Wykorzystanie pożytecznych nicieni w sadach owocowych

Wprowadzenie pożytecznych nicieni do sadów owocowych przyniosło wspaniałe rezultaty, zmieniając sposób, w jaki hodowcy radzą sobie z inwazją szkodników i poprawiając ogólny stan ekosystemu sadu. Próby przeprowadzone w różnych regionach wykazały skuteczność tych mikroskopijnych robaków w zwalczaniu szerokiego spektrum szkodliwych szkodników, takich jak ćma kodlingowa, orientalna ćma owocowa, letni tortrix owocowy i świdrowiec brzoskwiniowy. Hodowcy donoszą o imponujących wynikach, ze zmniejszoną zależnością od pestycydów, zminimalizowanymi uszkodzeniami upraw i zwiększonymi plonami.

5 powodów, dla których warto stosować pożyteczne nicienie

  • Szybko działające rozwiązanie biologiczne
  • Odporność – szkodniki nie uodparniają się
  • Może być aplikowany za pomocą zwykłych opryskiwaczy
  • Kompatybilne z większością pestycydów
  • Brak pozostałości

Jakie szkodniki należy zwalczać za pomocą pożytecznych nicieni?

Pożyteczne nicienie mogą być stosowane do zwalczania szerokiego spektrum szkodników w owocach ziarnkowych i pestkowych, takich jak jabłka i brzoskwinie oraz warzywach gruntowych – ziemniakach, cebuli, szparagach i fasoli itp. Gąsienice owocówki południóweczki lub owocówki jabłkóweczki, spreżykowate, śmietki i wciornastki – to wszystko stanowi doskonały posiłek dla naszych nicieni.

Aby zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi zwalczania szkodników za pomocą pożytecznych nicieni w danej uprawie, pobierz poniższe zestawienia:

Nasze rozwiązania w zakresie pożytecznych nicieni

Play

Jak działają nicienie?

Po zastosowaniu preparatu nicienie rozpoczynają aktywne poszukiwania swojej ofiary lub wyczekują na nią. Następnie nicienie uwalniają przenoszone przez siebie bakterie chorobotwórcze.Te działania zabijają i rokładają owada od środka. Nicienie żerują na strawionych tkankach martwego owada i rozmnażają się w dużych ilościach. Owad przestaje żerować niedługo po zainfekowaniu i umiera w ciągu kilku dni.

Zastosowanie nicieni

Pożyteczne nicienie należy rozpuszczać w wodzie. Po wsypaniu nicieni do wody zawiesinę można rozprowadzać za pomocą systemów opryskiwania/nawadniania, np. opryskiwacza ciągnikowego. Można je również aplikować za pomocą systemów nawadniania kropelkowego przy zastosowaniu Dosatronu lub zwężki venturi. Nicienie są rozwiązaniem biologicznym, a tym samym żywym, więc istotne jest, by stworzyć im jak najlepsze warunki do działania.

Łatwe do stosowania z innymi środkami ochrony roślin

Pożyteczne nicienie są kompatybilne z wieloma insektycydami, fungicydami, herbicydami, a nawet Nematocydami*, co oznacza brak utraty ich skuteczności, kiedy są stosowane jako uzupełnienie rozwiązań chemicznych. Aby mieć pewność, że produkt, który ma zostać użyty, nie jest szkodliwy dla naszych nicieni, sprawdź bazę danych skutków ubocznych. Wystarczy wpisać nazwę gatunku nicienia, a baza danych natychmiast pokaże, które środki ochrony roślin są szkodliwe dla tego konkretnego nicienia.

Doświadczenia klientów

Setki rolników już to zrobiło, znacznie zmniejszając liczebność szkodników w swoich uprawach. Przeczytaj/obejrzyj historię ich sukcesu tutaj.

Często zadawane pytania

Chcesz się dowiedzieć więcej o pożytecznych nicieniach?

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów

Podziel się z nami swoimi wyzwaniami związanymi ze zwalczaniem szkodników, abyśmy już teraz mogli znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA oraz Polityką prywatnościWarunki korzystania z usług Google.

Rekomendowane dla Ciebie