Kategoria: Aktualności
Data publikacji: lutego 12, 2024

Mirical zdobywa prestiżową nagrodę za innowacyjność

Tim Bossinga odebrał prestiżową nagrodę za innowacyjność dla produktu Mirical

Rewolucyjny system rozprzestrzeniania drapieżnych pluskwiaków w produkcie Mirical firmy Koppert zdobył pierwszą nagrodę w prestiżowym międzynarodowym konkursie Fruit Logistica Innovation Award Technology. Przyznana przez Messe Berlin GmbH i Fruitnet Media International w Berlinie w dniu 9 lutego nagroda, wyróżnia wybitne innowacje w zakresie całego łańcucha dostaw owoców i warzyw, od produkcji do momentu ich sprzedaży.

Odbierając nagrodę w imieniu Koppert, Tim Bossinga, pełniący funkcję Product Manager’a podkreślił, że innowacyjność leży u podstaw DNA Koppert i jest wynikiem ciągłego rozwoju produktów.

Nowatorski sposób ochrony

Nagrodzona innowacja dotyczy zmiany opakowania produktu Mirical z plastikowej butelki na specjalnie zaprojektowane paski z tektury falistej, które tworzą naturalne środowisko dla pożytecznych owadów. Produkt Mirical to wysoce wydajny i zrównoważony system uwalniania, który jest bardzo prosty w użyciu. Tekturowe zawieszki oraz opakowanie produktu są w pełni kompostowalne, co przekłada się na redukcję plastiku o aż 99%.

Tekturowe zawieszki stanowią schronienie dla drapieżnych owadów, umożliwiając im "ukrycie się" i lepsze rozmieszczenie podczas transportu. Dzięki temu są one lepiej chronione i docierają do miejsca przeznaczenia w optymalnym stanie. Skutkuje to lepszą jakością, wydajnością a co za tym idzie również jeszcze lepszymi wynikami zwalczania populacji mączlików.

Tekturowe paski Mirical są łatwe w aplikacji, wystarczy zawiesić je na łodydze w pełni wyrośniętej rośliny. Oprócz oszczędności pracy i większej precyzji dozowania, paski można teraz łatwo zlokalizować w celu monitorowania.

Szkodniki pod kontrolą

Dziubałeczek mączlikowy zawarty w produkcie Mirical, jest naturalnym wrogiem mączlika szklarniowego (Trialeurodes vaporariorum), mączlika ostroskrzydłego (Bemisia tabaci), skośnika pomidorowego (Tuta absoluta) oraz wciornastków. Żywi się również przędziorkiem (Tetranychus urticae), mszycami i larwami miniarki (Liriomyza spp.). Od momentu udanej premiery we Francji w ubiegłym roku, produkt Mirical spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem uprawiających pomidory. Zdecydowanym atutem jest lepsza wydajność i łatwość użycia, a także czas aplikacji, który w niektórych przypadkach uległ skróceniu o aż 50%.