Mirical - skuteczna kontrola populacji mączlika dzięki innowacyjnemu systemowi rozprzestrzeniania

Mirical - skuteczna kontrola populacji mączlika dzięki innowacyjnemu systemowi rozprzestrzeniania

Play

Wzrost wydajności oraz jakości Mirical — biologicznego rozwiązania firmy Koppert do zwalczania mączlików w uprawach warzyw szklarniowych. Dzięki zastosowanym innowacjom, drapieżny owad Macrolophus pygmaeus (Mirical) jest silniejszy i lepiej radzi sobie z zadomowieniem się i rozwojem w uprawie:

  • Jeszcze lepsze zwalczanie mączlika
  • Łatwość stosowania
  • Precyzyjne dozowanie
  • 99% mniej plastiku

Redukcja plastiku o 99%

Zmiana opakowania Mirical nie tylko zaowocowała lepszą wydajnością drapieżnych pluskwiaków, ale także sprawiła, że produkt jest niemalże w pełni biodegradowalny (wyjątek stanowi folia ochronna, którą można poddać recyklingowi). Dotychczas dostępny w plastikowych butelkach, Mirical (Macrolophus pygmaeus) obecnie jest dostarczany w postaci przyjaznych środowisku, tekturowych zawieszek w opakowaniu z pulpy celulozowej. Dzięki temu jest bardziej zrównoważonym produktem niż kiedykolwiek, zmniejszając ilość plastiku o 99%.

System dystrybucji i opakowanie w jednym

Każde opakowanie Mirical zawiera dziesięć pasków z drapieżnymi owadami, które rozpraszają się po zawieszeniu w uprawie. Zawieszki można łatwo umieścić na roślinach, wybierając do tego celu ogonki liściowe blisko wierzchołka rośliny. Zarówno zawieszki, jak i opakowanie można poddać kompostowaniu, co czyni produkt całkowicie zrównoważonym.

Lepsza ochrona podczas transportu

Zawieszki są wykonane z materiału, który tworzy naturalne środowisko dla drapieżnych owadów, dzięki czemu mogą one "ukryć się" w tekturowych zagłębieniach i lepiej rozłożyć się podczas transportu. Zmniejsza to ryzyko ich grupowania się przy jednoczesnym zwiększeniu ochrony, umożliwiając im dotarcie do miejsca przeznaczenia w optymalnym stanie.

Play

Łatwy sposób na mączlika i inne szkodniki upraw pomidorowych

Zawieszki ułatwiają aplikację i precyzyjne dozowanie w uprawie. W efekcie populacja pożytecznego dziubałeczka mączlikowego rośnie, lepiej kontrolując i zwalczając namnażające się szkodniki. Co również istotne, sam produkt po zużyciu w 100% podlega recyklingowi, co czyni go zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska.

Szkodniki pod kontrolą aktywnego drapieżnika

Dziubałeczek mączlikowy zawarty w produkcie Mirical, jest naturalnym wrogiem mączlika szklarniowego (Trialeurodes vaporariorum), mączlika ostroskrzydłego (Bemisia tabaci), skośnika pomidorowego (Tuta absoluta) oraz wciornastków. Żywi się również przędziorkiem (Tetranychus urticae), mszycami i larwami miniarki (Liriomyza spp.).