Kategoria: Aktualności
Data publikacji: grudnia 08, 2023

Mirical - skuteczna kontrola i zwalczanie mączlika

Mirical dostarczany w postaci podlegających biodegradacji pasków tektury falistej w kartonowym opakowaniu

Mirical - rewolucyjny system skutecznej kontroli i zwalczania mączlika

Wprowadziliśmy znaczące ulepszenia zarówno w jakości, jak i wydajności produktu Mirical. Biologicznego środka ochrony roślin od Koppert zwalczającego mączlika w warzywach szklarniowych. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań drapieżny owad Macrolophus pygmaeus (Mirical) jest teraz silniejszy. Lepiej radzi sobie z zadomowieniem się i rozwojem w uprawie.

Dzięki wymianie opakowania i wprowadzeniu wewnętrznych ulepszeń firma Koppert uzyskała szybsze i lepsze zwalczanie szkodników przez tego żarłocznego drapieżnika. Nowe biodegradowalne paski i opakowanie sprawiają, że Mirical jest bardziej zrównoważonym produktem niż kiedykolwiek. Ilość plastiku została zredukowana o 99%. Co równie istotne, opakowanie jest jednocześnie systemem dystrybucji, łatwiejszym w użyciu i powodującym mniej odpadów.

Tekturowe paski tworzą naturalne środowisko dla drapieżnych owadów

System dystrybucji i opakowanie w jednym

Praca z produktami zawierającymi organizmy żywe wymaga procesu ciągłego monitorowania i dostosowywania łańcucha produkcyjnego. Zmiana opakowania Mirical zaowocowała nie tylko lepszą wydajnością. Sprawiła również, że produkt jest w niemalże całkowicie biodegradowalny — wyjątkiem jest folia ochronna, która może być poddana recyklingowi. Dotychczas Mirical (Macrolophus pygmaeus) był dostępny w plastikowych butelkach. Obecnie będzie on dostarczany w postaci podlegających biodegradacji pasków tektury falistej w kartonowym opakowaniu. Co istotne, zapewni on jeszcze lepszą strategię ochrony upraw.

Każde opakowanie Mirical zawiera dziesięć pasków z drapieżnymi pluskwiakami – dziubałeczkami mączlikowymi, które po zawieszeniu w uprawie rozpraszają się. Po ostrożnym zdjęciu folii ochronnej z tacki, paski można łatwo umieścić w roślinach, a kartonowy pojemnik z pozostałymi owadami zawiesić na szczycie jednej z roślin. Pluskwiaki Macrolophus pygmaeus będą w niedługim czasie obecne w całej uprawie.

Tekturowe paski tworzą naturalne środowisko dla drapieżnych owadów, dzięki czemu mogą one "ukryć się" w zagłębieniach i lepiej rozłożyć się podczas transportu. Zmniejsza to ryzyko ich grupowania się przy jednoczesnym zwiększeniu ochrony, umożliwiając im dotarcie do miejsca przeznaczenia w optymalnym stanie.

Product Manager Tim Bossinga: "Nasi francuscy klienci jako pierwsi mogli wypróbować ten rewolucyjny produkt. Przekonali się, że paski są nie tylko łatwiejsze w użyciu, ale także znacznie szybsze w aplikacji i dokładniejsze w dozowaniu w uprawach. Wszystkie te czynniki skutkują szybszym wzrostem populacji w uprawach, a tym samym znaczną poprawą kontroli szkodników".

Szkodniki pod kontrolą aktywnego drapieżnika

Dziubałeczek mączlikowy zawarty w produkcie Mirical, jest naturalnym wrogiem mączlika szklarniowego (Trialeurodes vaporariorum), mączlika ostroskrzydłego (Bemisia tabaci), skośnika pomidorowego (Tuta absoluta) oraz wciornastków.

Macrolophus żywi się również przędziorkiem (Tetranychus urticae), mszycami i larwami miniarki (Liriomyza spp.).