Kategoria: Aktualności
Data publikacji: czerwca 18, 2020

Natutec Scout - nowa aplikacja do szybkiej lustracji uprawy

Horiver_Rose_ScoutApp.jpg

Koppert Polska wprowadza na rynek mobilną aplikację Natutec Scout – dla łatwiejszej, sprawniejszej i bardziej wydajnej lustracji uprawy.

Sprawna kontrola, szybka reakcja

Korzystając z Natutec Scout możesz szybko i efektywnie gromadzić dane o stanie swojej szklarni oraz sprawnie reagować na pojawiające się problemy. Dzięki temu Zintegrowana Ochrona Roślin staje się wydajniejsza. Co więcej, aplikacja umożliwia zdalny kontakt z konsultantem, który nadzorując uprawę może natychmiast pomóc, gdy pojawia się problem. W czasie ograniczonych kontaktów jest to doskonałe narzędzie by utrzymać uprawę w najlepszym stanie.

Rozbudowane opcje analityczne

Natutec Scout można używać na smartfonie oraz na komputerze stacjonarnym i tablecie. Aplikacja na telefonie ma funkcję rejestrowania danych z lustracji oraz robienia zdjęć lepkich pułapek lepowych Horiver, gdzie liczba wyłapanych szkodników jest automatycznie sumowana.

Dane z lustracji są gromadzone w internetowym pulpicie nawigacyjnym, co daje możliwość tworzenia obszernych, analitycznych analiz. Użytkownik otrzymuje informację na temat stanu uprawy, np. presji szkodników i daje możliwość szybkiego działania, kiedy to potrzebne. Za pomocą aplikacji możliwe jest również kontrolowanie efektywności działania naturalnych wrogów i przeprowadzonych zabiegów.

Dostępność

Aplikacja jest dostępna dla wszystkich upraw. Opcja skanowania lepkich tablic Horiver jest dostępna dla mączlików tylko dla użytkowników telefonów iPhone 8 i nowszych.

Doświadczenia

Natutec Scout został przetestowany w różnych uprawach i odmianach pomidorów, ogórków, chryzantem i roślin doniczkowych. Wszyscy użytkownicy aplikacji pozytywnie wypowiadali się na temat aplikacji i dostrzegali liczne usprawnienia, które umożliwia narzędzie oraz związane z tym mniejsze nakłady pracy.

Funkcja skanowania Horiver została sprawdzona w szklarniach pomidorów, na mączlikach. Testy pokazują, że Natutec Scout zapewnia oszczędności siły roboczej, jest 10 razy szybsze niż rozpoznanie ręczne a jej dokładność wynosi 94%.