Spidex Vital spełnia swoje obietnice

Spidex Vital spełnia swoje obietnice

Ojciec Sjaaka van Dijka używał już drapieżnego roztocza Phytoseiulus persimilis, a sam Sjaak zawsze go używał. Jednak niedawno Sjaak przeszedł na Spidex Vital. Jego pierwsze doświadczenia w stosowaniu nowego produktu są pozytywne. "Znam Phytoseiulus przez całe moje życie", zaczyna hodowca ogórków. W jego trzyhektarowym gospodarstwie w Pijnacker w Holandii ten drapieżny roztocz zawsze był niezawodnym dobroczyńcą. "Używam go do zwalczania przędziorków w połączeniu z Cucumeris, Feltiella i Swirskii. Razem tworzą skuteczną mieszankę. Można je zobaczyć wkrótce po wypuszczeniu i od razu zabierają się do pracy".

Napięta chwila

Sjaak van Dijk przeszedł na system Spidex Vital na początku lutego. "Mam trzy uprawy rocznie", powiedział nam pięć tygodni później. "Ponieważ stare zbiory są zawsze usuwane, za każdym razem zaczynam od zera i muszę trzykrotnie budować niezbędną populację". Jest to zawsze krytyczny i napięty moment na farmach ogórków takich jak moja. A ponieważ przędziorki mogą powodować prawdziwe problemy w tego typu uprawach, jeszcze lepsze korzyści są zawsze mile widziane. To był powód, dla którego wypróbowałem nowy produkt".

Kontrola szkodników zaczyna się wcześniej

Jak dotąd Spidex Vital spełnił oczekiwania Sjaaka van Dijka. Tydzień po pierwszych dostawach przyjrzał się bliżej uprawom. "Było jasne, że drapieżne roztocza zostały rozmieszczone w uprawie bardziej równomiernie. Zauważyłem również wiele jaj Phytoseiulus." Odpowiada to wyjaśnieniom, które Sjaak otrzymał od konsultanta Rona Delissena i temu, co Koppert obiecał w ulotce. "Spidex Vital natychmiast zaczyna zwalczać przędziorki i gorące punkty, pożyteczne organizmy szukają skuteczniej, a ponieważ składają jaja wcześniej, populacja rozwija się szybciej".

Poczucie spokoju na farmie

Zwiększona skuteczność Spidex Vital jest główną zaletą dla Sjaaka van Dijka. "Jak już wspomniano, przędziorki mogą powodować prawdziwe problemy w uprawie ogórków. Zdolność Spidex Vital do skutecznego radzenia sobie z przędziorkami i hot-spotami przynosi poczucie spokoju w gospodarstwie." Stwierdza, że do tej pory warunki pogodowe były korzystne. Ale, jak mówi, lato dopiero nadejdzie. "W dalszej części sezonu wilgotność powietrza spadnie. Chociaż przędziorki preferują bardziej suchy klimat w szklarni, roztocza drapieżne są nieco mniej skore do tego. Spidex Vital wciąż musi sprawdzić się w tak suchych warunkach. Chcę zobaczyć, co się stanie. Jest to jednak nowy produkt i Koppert może przedstawić zmienione zalecenia dotyczące jego stosowania w najbliższym czasie. Być może będziemy musieli stosować go częściej lub wypuszczać większe ilości... zobaczymy".

Solidniejszy system

Bazując na swoich pierwszych doświadczeniach, Sjaak van Dijk jest zadowolony ze Spidex Vital. "To dobry znak, jeśli masz drapieżnego roztocza, który natychmiast wchodzi do uprawy, aby rozpocząć poszukiwania. To sprawia, że system jest bardziej niezawodny".

Przełom w zwalczaniu przędziorków

Ponieważ Koppert jest teraz w stanie jeszcze lepiej kontrolować warunki produkcji, zwiększa to bezpieczeństwo dostaw, co jest kolejną zaletą dla użytkowników. Hodowcy odnoszą ogromne korzyści ze Spidex Vital, a ich kontrola przędziorków staje się bardziej solidna. Tim podsumowuje: "Wyjaśnimy rynkowi wartość dodaną nowego produktu w bardzo jasny sposób. Podobnie jak jego poprzednik sprzed ponad pięćdziesięciu lat, Spidex Vital ma pełen potencjał, aby stać się przełomem w zwalczaniu przędziorków. Zmienia zasady gry i zapewnia jeszcze większą kontrolę nad przędziorkami. A hodowca czerpie z tego korzyści".