Tak, jestem zadowolony z Natupol Booster i usług Koppert!

Tak, jestem zadowolony z Natupol Booster i usług Koppert!

MerryBerry to największa plantacja borówek bio w Rumunii. Gospodarstwo znajduje się w miejscowości Mija w malowniczym regionie Dambovita. Otoczona lasami, 115-hektarowa plantacja ma na celu spełnienie wszystkich niezbędnych warunków dla wysokiej jakości upraw biologicznych. Obejmuje to ule trzmieli Natupol firmy Koppert, które zapewniają dobre zapylenie roślin borówki.

Nasze ule są z powodzeniem używane na zewnątrz od trzech lat przez MerryBerry: "Głównym powodem jest zapewnienie właściwego zapylania niezależnie od warunków pogodowych lub dzikiej przyrody występującej na danym obszarze. Z naszego doświadczenia wynika, że koszt zapylania jest w pełni uzasadniony" - mówi ekspert ds. ogrodnictwa w MerryBerry, Madalin Slav. "W MerryBerry rozumiemy, jak ważne jest zapylanie w rozwoju owoców. Od wielu lat używam trzmieli Koppert nie tylko do zapylania borówek, ale także wiśni i czereśni".

"Część plantacji jest w trzecim roku produkcji i zeszłej wiosny użyliśmy jednego ula Natupol Booster na hektar. Druga część plantacji jest w drugim roku produkcji i tutaj użyliśmy jednego ula na dwa hektary", wyjaśnia Madalin. "Plantacja jest otoczona lasami, co bardzo nam pomaga, jeśli chodzi o uzupełniające zapylanie przez inne owady".

Zalety uli Koppert

Według Madalina, który pracował w MerryBerry przez ostatnie cztery lata, zalety korzystania z uli Koppert są następujące:

  • Trzmiele są bardziej aktywne w niskich temperaturach lub przy złej pogodzie niż naturalne pszczoły
  • Trzmiele mają wysoką zdolność do odwiedzania większej liczby kwiatów i są w stanie przenosić więcej pyłku.
  • trzmiele mają lepszą tolerancję na niektóre produkty biokontroli oparte na mikroorganizmach
  • Zapylanie przez trzmiele skutkuje zwiększoną liczbą nasion w owocach, co daje twardsze i większe owoce.

"Tak, jestem zadowolony z trzmieli i usług firmy Koppert! podsumowuje Madalin.

Ule Tripol są lepiej przystosowane do okresów niższych temperatur, ponieważ są lepiej izolowane i zawierają więcej wody z cukrem, zwłaszcza gdy pierwszy kwiat jeszcze się nie rozpoczął. Po rozpoczęciu kwitnienia (10% lub więcej) Natupol Boosters jest bardziej odpowiedni dla upraw otwartych.

Więcej informacji o Natupol Booster

  • Dla upraw krótko kwitnących na zewnątrz
  • Opatentowana konstrukcja przyjazna dla środowiska
  • Odporność na warunki atmosferyczne i dodatkowa wentylacja