Kategoria: Porady dotyczące upraw
Data publikacji: maja 04, 2021

Wspieraj swoją uprawę borówki

Kwitnienie to bardzo ważny czas w cyklu wzrostu krzewów borówki. W ciągu kilku kolejnych tygodni kwiaty zostaną zapylone, zawiążą się owoce, a w roślinie zachodzić będą silne zmiany hormonalne. W tym wyjątkowym okresie roślina wykazuje wysokie zapotrzebowanie na mikroelementy oraz wapń. Niedostarczenie wymienionych składników grozić może nieprawidłowym jej rozwojem. Osłabione krzewy stają się w takiej sytuacji atrakcyjnym celem dla szkodników i chorób.

Dwa sposoby wzmacniania borówki

Istnieją różne metody zapewnienia borówce odpowiedniej ilości substancji odżywczych.
Pierwszą z nich jest wzmocnienie korzeni, poprawienie jakości oraz wzrost ich masy. Zastosowanie Vidi Parva przynosi w tym procesie bardzo dobre efekty. Produkt ten jest opracowany z myślą o stymulowaniu wzrostu korzeni.
Drugą możliwością jest zastosowanie jednej lub dwóch dolistnych aplikacji wyciągu z alg oraz nawozu z wapniem podczas kwitnienia i zapylania roślin. Vidi Fortum posiadający w swoim składzie wyciąg z alg, zawiera duże ilości mikroelementów pochodzenia roślinnego, co sprawia, że przyswajalność tych mikroskładników jest ekstremalnie wysoka. Wapń, kluczowy w pierwszych dniach po zapyleniu, mieści się w Veni Calcium. Unikalny skład produktu i dolistna aplikacja powodują, że produkt wchłania się dokładnie w tym miejscu w którym jest potrzebny.

Taki schemat postępowania działa bardzo skutecznie na rośliny poprawiając ich plonowanie. Zoptymalizowana liczba pąków, rozsądne odżywianie oraz równowaga w kwitnieniu i zapylaniu zapewni Wam, ogrodnikom, wyśmienite zbiory.