Kategoria: Aktualności
Data publikacji: kwietnia 21, 2022

Dzień Ziemi 2022 - Inwestujmy w naszą planetę!

„Inwestujmy w naszą planetę” to tegoroczne, międzynarodowe hasło Dnia Ziemi. W Koppert działamy właśnie w dokładnie ten sposób od lat! Ustanowiony w 1970 roku Dzień Ziemi to międzynarodowe święto poświęcone planecie. Zwraca uwagę społeczeństwa na środowisko, promuje jego ochronę i zrównoważony rozwój. 22 kwietnia ponad miliard ludzi z około 190 krajów dołączy do demonstracji, projektów i inicjatyw mających na celu pomoc planecie.

Nasz wkład w zdrowie planety

Pracujemy dla rolników i ogrodników. Nieustannie badamy oraz wprowadzamy na rynek rozwiązania biologiczne, które stosowane są w zrównoważonych uprawach na całym świecie. Naszym nadrzędnym celem jest w 100% zrównoważone ogrodnictwo i rolnictwo. Jest to jedyny odpowiedzialny sposób przekazywania Ziemi przyszłym pokoleniom.

Koppert jest aktywnym partnerem Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zwalczanie szkodników i chorób w uprawach za pomocą drapieżnych mikroorganizmów, zwiększenie odporności roślin oraz wprowadzenie trzmieli w celu poprawy zapylania - wszystko to, bezpośrednio lub pośrednio, pozwoliło na ograniczenie stosowania środków chemicznych w ogrodnictwie i rolnictwie. Nie tylko walczymy ze szkodnikami i chorobami.. także aktywnie poprawiamy zdrowie roślin, ludzi pracujących w ogrodnictwie i rolnictwie oraz zdrowie konsumentów, którzy mają dostęp do produktów wolnych od pozostałości chemicznych.

Dzieląc się naszą wiedzą przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa żywnościowego na świecie oraz ochrony środowiska i bioróżnorodności.

Od strony operacyjnej nasza firma aktywnie ogranicza/kompensuje zużycie paliw kopalnych w transporcie i energii, zużyciu wody, opakowań, a także w innych procesach produkcyjnych. Jest to zgodne z naszą misją przyczyniania się do zdrowego środowiska poprzez redukcję odpadów do zera, przy jednoczesnym użyciu w naszych produktach materiałów w 100% przyjaznych dla środowiska.

Nasze dotychczasowe działania

 • Partnerstwo z ENGIE w celu zakupu energii słonecznej w Holandii. Doprowadzi to do szacunkowej redukcji 9000 ton ekwiwalentu CO2 w 2022 r.
 • Usprawnienie procesów produkcyjnych, takie jak wprowadzenie szklarni z zieloną etykietą do produkcji, co skutkowało zmniejszeniem emisji CO2
 • Łącznie 1660 m3 wody zaoszczędzonej dzięki ulepszonym technikom czyszczenia i poprawie wydajności,
 • Obecnie w użyciu jest coraz więcej samochodów elektrycznych. 75% paliwa używanego do transportu naszych produktów przez flotę holenderską to biodiesel HVO30. Doprowadziło to do zmniejszenia emisji CO2 o 20%,
 • Uczestnictwo w programie zrównoważonego paliwa Air France KLM Martinair Cargo, co zaowocowało zmniejszeniem naszego śladu węglowego o 250 ton ekwiwalentu CO2 w 2021 r.
 • 8500 ton CO2 skompensowane przez Fundację Gold Standard i Trees for All w 2020 roku,
 • Wszystkie ule Natupol są teraz umieszczone w ekologicznych wkładkach pochodzących z recyklingu, dzięki czemu 75 000 kg nowego plastiku zastąpiono plastikiem pochodzącym z recyklingu. Dążymy do 200 000 kg w 2022 r.
 • Dostarczenie ponad 30 000 ekologicznych opakowań chłodniczych zaowocowało zmniejszeniem liczby opakowań EPS o ponad 1500 m3. Do 2022 roku zaplanowane zostało 100 000 ekologicznych opakowań,
 • Usługa zbiórki uli celem spalania w spalarni odpadów we Francji mająca na celu zmniejszenie ilości odpadów,
 • W 2021 r. osiągnięto redukcję o 5000 kg odpadów z tworzyw sztucznych dla materiałów opakowaniowych Montdo-Mite,
 • Używanie dronów do wprowadzania owadów do upraw zmniejsza wpływ dawnych ciężkich maszyn,
 • Wprowadzenie rozwiązań typu Temp Guard do naszych przesyłek,
 • Zastąpienie taśm z tworzyw sztucznych przez taśmy papierowe.

Aby zwiększyć nasz pozytywny wpływ na świat jako firma dążymy do neutralności węglowej. Naszym celem jest maksymalizacja obiegu zamkniętego, świadome zarządzanie zużyciem energii i wody oraz wspieranie społecznie zrównoważonego miejsca pracy, które rozwija talenty i jest bezpieczne.