Kategoria: Aktualności
Data publikacji: kwietnia 09, 2024

Trianum zwalcza Pythium w uprawie ogórka szklarniowego

Uprawiający ogórki szklarniowe muszą nieustannie stawiać czoła wyzwaniom związanym z ochroną upraw przed chorobami, takimi jak Pythium. Ten uporczywy patogen może powodować znaczne szkody i straty w uprawach. Na szczęście Trianum oferuje skuteczne rozwiązanie.

Trianum to biologiczny środek ochrony roślin zawierający zarodniki grzyba Trichoderma harzianum szczep T-22. Ze względu na swoje właściwości może stanowić podstawę strategii ochrony uprawy, zarówno dla roślin uprawianych w glebie jak i podłożach sztucznych, takich jak wełna mineralna. Trianum jest szczególnie skuteczne w zwalczaniu chorób odglebowych, takich jak Pythium i Fusarium.

Witalność roślin i zwiększony plon

Oprócz zwalczania Pythium, Trianum zwiększa witalność roślin, a tym samym wielkość plonów. Wchodzi w symbiozę z rośliną zapewniając jej dostęp do składników odżywczych. W porównaniu z alternatywnymi środkami chemicznymi, Trianum to żywe rozwiązanie, które ewoluuje i rośnie na korzeniach rośliny. Trichoderma stanowi bardzo elastyczne rozwiązanie, które można zastosować zapobiegawczo lub/oraz łączyć z większością fungicydów. Co więcej, stosując Trianum nie trzeba obawiać się chemicznych pozostałości, które mogą stanowić problem przy stosowaniu ochrony chemicznej.

Stosowanie i dawkowanie

Aplikację Trianum-należy rozpocząć jak najwcześniej, w momencie siewu lub rozsady a następnie powtórzyć bezpośrednio w uprawie.

Zalecane są następujące dawki:

Stosowanie na rozsadę

1,5 grama Trianum-P na m2. Jest to produkt w postaci proszku, który całkowicie się rozpuszcza i nadaje się do stosowania przez systemy kroplujące, zraszacze oraz inne typy instalacji do podlewania. Trianum jest wysoce skuteczne, gdy jest stosowane zapobiegawczo - dobra i wczesna kolonizacja systemu korzeniowego pozwoli na uniknięcie ataków patogenów.

Doglebowa aplikacja Trianum-G

Granulat Trianum-G, który należy wymieszać z podłożem, rozprowadzić na powierzchni gleby lub dodać do bruzdy. Dawka wynosi jeden gram na dołek. Dzięki tej metodzie możemy liczyć na szybką kolonizację korzeni przez Trichodermę.

Stosowanie Trianum-P w uprawach polowych

30 gramów Trianum-P na 1000 roślin bezpośrednio po posadzeniu. Następnie stosować co miesiąc.

Vidi Parva stymuluje wzrost korzeni

W pierwszych 3 tygodniach uprawy należy zastosować 5 litrów Vidi Parva na hektar (zraszacze lub oprysk na uprawach ozimych, systemy kroplujące w uprawach wiosennych i późniejszych). Preparat Vidi Parva wydłuża korzenie, stanowi zatem idealne dopełnienie ochrony ze środkiem Trianum.

Trianum numerem 1

Ostatnie niezależne badania kolejny raz potwierdzają wiodącą pozycję środka ochrony roślin Trianum na rynku. Stosując Trianum, wybierasz produkt wysokiej jakości (w porównaniu z innymi produktami Trichoderma) w przystępnej cenie. Co ciekawe, Trianum osiągnął lepsze rezultaty niż środek chemiczny. Kolejny raz pokazuje to, że biologiczny środek ochrony roślin Trianum doskonale sprawdza się w zapobieganiu Pythium.