Kategoria: Aktualności
Data publikacji: kwietnia 24, 2022

Futureco NoFly WP - nowy produkt na mączlika i wciornastka

Futureco NoFly WP - Paecilomyces fumosoroseus

Nazwa nowego produktu oferowanego przez Koppert - Futureco NoFly WP, daje duże nadzieje na szybkie pozbycie się problemu mączlika. Szkodnik ten od zawsze były dużym zagrożeniem w większości upraw. Wprowadzenie produktu o wysokiej skuteczności działania i łatwej aplikacji jest dużym ułatwieniem dla producentów. Produkt zwalcza również wciornastki, więc stosując jeden produkt pozbywamy się dwóch szkodników. Jest to idealne narzędzie w integrowanej ochronie roślin.

Charakterystyka produktu

Futureco NoFly WP to biologiczny środek owadobójczy z zarodnikami grzyba Paecilomyces fumosoroseus szczepu FE9901. Produkt jest insektycydem biologicznym w postaci proszku do sporządzania zawiesiny wodnej (WP). Składnik aktywny w produkcie to 18% Paecilomyces fumosoroseus występujący naturalnie w środowisku przyrodniczym entomopatogeniczny grzyb. Jego stężenie wynosi 2,0x109 jtk/g.

Aplikacja

Aplikacja Futureco NoFly WP jest wskazana po zaobserwowaniu pierwszych objawów obecności szkodników. Środek wykazuje skuteczność zwalczania na poziomie ograniczenia liczebności szkodnika. Nie powoduje on natychmiastowej redukcji populacji szkodnika, lecz sukcesywnie obniża jego ilość po zastosowaniu produktu. Zalecane jest przeprowadzenie 4 aplikacji, co 5-7 dni.

W przypadku kilku problemów występujących w uprawie, zastosowanie kompatybilnego pestycydu chemicznego pozwala zredukować ilość oprysków. Zalecane jest wyłączenie siarki na 3 dni przed i 3 dni po aplikacji produktu.

Wilgotność: Optymalna wilgotność dla wzrostu FE9901 wynosi 50% lub więcej. Jeśli wilgotność jest poniżej 50%, zaplanuj aplikację natychmiast po podlaniu lub nawadnianiu.
pH: Produkt jest niewrażliwy na zakresy pH od 4,0-9,0.
Wrażliwość na UV: Zarodniki NoFly WP™ są wrażliwe na promieniowanie UV. Produkt należy używać wczesnym rankiem lub wieczorem, aby zapobiec degradacji.
Ważne: Produktu nie zaleca się aplikować poprzez zamgławianie na ciepło.

Używaj NoFly w uprawach pod osłonami do zwalczania szkodników:

UPRAWA

ZWALCZANY SZKODNIK

Pomidor, papryka, oberżyna

mączlik ostroskrzydły

wciornastek tytoniowiec

Pomidor, papryka, oberżyna

mączlik szklarniowy

wciornastek zachodni

Ogórek, cukinia, dynia, melon, fasola

mączlik szklarniowy

mączlik ostroskrzydły

Rośliny ozdobne

mączlik szklarniowy

mączlik ostroskrzydły

Produkt jest kompatybilny z innymi środkami owadobójczymi i grzybobójczymi (IPM). Sposób jego działania nie zagraża pożytecznym organizmom zawartym w produktach Koppert, dzięki czemu mogą być stosowane w jednym czasie. Aplikować można go nawet w trakcie zbiorów, ponieważ nie zostawia pozostałości.

Opakowanie oraz przechowywanie

Futureco NoFly WP jest dostępny w opakowaniu o gramaturze 1kg w postaci proszku.

Przechowywanie:

18 miesięcy w 4ºC 6 miesięcy w 25ºC

Etykieta produktu

Zamów

Koppert Polska Sp. z o.o.

ul. Polna 7, 62-070 Dąbrówka

tel.: 61 842 38 89

zamowienia@koppert.pl

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie