Kategoria: Aktualności
Data publikacji: kwietnia 06, 2021

Chrysopa-E - nowy, skuteczny produkt

Skuteczne kontrolowanie mszyc i wełnowców za pomocą jednego produktu jest możliwe, choć brzmi to nieprawdopodobnie. Szkodniki te są bardzo trudne do zwalczania i stanowią coraz większy problem w uprawach. Biorąc pod uwagę zmniejszającą się liczbę rozwiązań chemicznych, biologiczne metody stają się coraz częściej jedynym wyborem. Ciągłe prace badawczo-rozwojowe naszej firmy doprowadziły do wprowadzenia na rynek nowego produktu – Chrysopa-E- wykorzystującego stadium jaj Chrysoperla carnea, zamiast stosowanego we wcześniejszym produkcie stadium larwalnego. Niemniej, produkt Chrysopa nadal pozostaje w sprzedaży.

Chrysopa-E - skuteczna na mszyce, wełnowce i wciornastki Chrysopa-E - skuteczna na mszyce, wełnowce i wciornastki

Dostępne zarówno jaja, jak i larwy złotooka

Nowy produkt Chrysopa-E to jaja złootoka pospolitego, owada, którego charakteryzują wyjątkowo szerokie preferencje pokarmowe. Zjada on wszystkie gatunki mszyc i wełnowców, a także wciornastki amerykańskie zwalczając je w uprawach. Wielostronne działanie tego produktu jest bardzo korzystne dla ogrodników. Ponadto może być on stosowany w wielu uprawach, co jest potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez Koppert. Chrysopa występuje w 6-litrowym wiadrze zawierającym 10 000 larw, natomiast Chrysopa-E zawiera jaja (ich liczba to aż 100 000!!), które dostarczane są w 90 ml butelce. Różnica w ilości owadów pożytecznych w nowym produkcie jest diametralna. Oczywiście, produkt Chrysopa będzie cały czas dostępny i można go stosować z powodzeniem w miejscach ognisk szkodników.

Chrysopa-E - jaja sieciarek Chrysopa-E - jaja sieciarek

Doświadczenia i zalety

Przeprowadzono liczne doświadczenia z udziałem Chrysopa-E. Użycie jaj Chrysoperla carnea w uprawie marihuany medycznej w Kanadzie pokazało bardzo obiecujące rezultaty. Produkt znajduje również bardzo dobre zastosowanie w przypadku niektórych roślin ozdobnych.
Wyjątkowa zawartość nowego produktu, obfitująca w dużą ilość owadów pożytecznych powoduje, że to rozwiązanie stało się bardzo opłacalne dla ogrodników. Wybierają oni ten produkt również ze względu na jego potwierdzoną, wysoką skuteczność oraz wszechstronne działanie. Chrysopa-E nadaje się również do długotrwałego stosowania profilaktycznego. Produkt ponadto nie zawiera nośnika, dzięki czemu liście pozostają czyste, a jest to kluczowe w przypadku niektórych upraw.