Stratiolaelaps scimitus (Hypoaspis miles)

Najlepsze warunki do stosowania Stratiolaelaps scimitus

Aby uzyskać optymalne wyniki, gleba musi być wilgotna, bogata w materię organiczną i mieć luźną strukturę. Minimalna temperatura dla skutecznego stosowania Stratiolaelaps scimitus wynosi 15°C/59°F.

Play

Jak stosować Stratiolaelaps scimitus

Drapieżny roztocz Stratiolaelaps scimitus(Hypoaspis miles) jest dostępny w cylindrze (Entomite-M).

  • Przed użyciem należy delikatnie obrócić i wstrząsnąć kartonowym cylindrem
  • Materiał należy równomiernie rozprowadzić na glebie lub podłożu do sadzenia (nie na plastiku).

Dawkowanie Entomite-M zależy od klimatu, uprawy, podłoża do sadzenia i zagęszczenia szkodników i zawsze powinno być dostosowane do konkretnej sytuacji. Wprowadzanie należy rozpocząć zapobiegawczo lub natychmiast po wykryciu pierwszych szkodników w uprawie. Dawki wprowadzane zwykle wahają się od 100-500 na m2/wydanie. Skonsultuj się z doradcą Koppert lub uznanym dystrybutorem produktów Koppert w celu uzyskania porady na temat najlepszej strategii w danej sytuacji.

Drapieżny roztocz Stratiolaelaps scimitus znany jest również pod naukową nazwą Hypoaspis miles. Jest to żyjący w glebie drapieżny roztocz występujący naturalnie w kilku częściach świata. Ten drapieżny roztocz kontroluje larwy muchówek (komarów), poczwarki wciornastków i inne owady żyjące w glebie. Roztocza pojawiają się w glebie i u podstawy łodyg roślin, stanowiąc zrównoważoną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla pestycydów chemicznych.

Stratiolaelaps scimitus do zwalczania szkodników

Stratiolaelaps scimitus (Hypoaspis miles) jest stosowany do zwalczania następujących szkodników:

Drapieżne roztocza żywią się larwami muchówek , poczwarkami wciornastków i innymi owadami żyjącymi w glebie. Roztocza pojawiają się w glebie i na jej powierzchni oraz u podstawy łodyg roślin. Redukcja poziomu inwazji następuje w powolnym, ale stałym tempie.

Zachowania żywieniowe Stratiolaelaps scimitus

Drapieżne roztocza przebijają swoją ofiarę i wysysają jej zawartość. Stratiolaelaps scimitus jest drapieżnikiem generalistycznym. Oprócz żyjących w glebie stadiów wciornastków żeruje również na larwach muchówek, roztoczach, skoczogonkach, nicieniach i innych małych organizmach żyjących w glebie. Larwy nie żerują. Nimfy i osobniki dorosłe żerują głównie w górnych 1-2 cm gleby. Dorosłe samice zjadają do 4,5 poczwarek wciornastków dziennie.

Cykl życiowy Stratiolaelaps scimitus

Stratiolaelaps scimitus ma taki sam cykl życiowy jak Phytoseiidae, a zatem przechodzi przez następujące stadia: jajo, sześcionożną larwę, ośmionożną protonimfę i deutonimfę oraz osobnika dorosłego. Stratiolaelaps scimitus jest dużym roztoczem o długości ciała do 1 mm. Ciało jest blade z wyraźnie widoczną brązową tarczką grzbietową, brązowymi odnóżami i brązowymi aparatami gębowymi. Samice są większe od samców i mają biały pasek na tylnej części ciała. Jaja, larwy i pierwsze stadia nimf są białe, a nimfy stają się jasnobrązowe wraz z wiekiem. Jaja są białe, owalne i mają około 0,3 mm długości.