Kategoria: Aktualności
Data publikacji: czerwca 07, 2018

Wizyta Studentów z Chińskiej Republiki Ludowej

Chiny to trzecie największe państwo na świecie, będące ojczyzną największej na świecie populacji, a co za tym idzie największego na świecie apetytu. Wyżywienie rosnącej liczby mieszkańców jest dużym wyzwaniem współczesnych Chin. Zadanie jest bardzo trudne, a problem złożony. W kraju, w którym 57% populacji mieszka w miastach rośnie świadomość i żądanie dostępu do zdrowej żywności. 90% gospodarstw jest mniejsze niż 2,5 ha, a jak donosi Food and Agriculture Organization of the United Nations, 19,5% wszystkich ziem uprawnych jest skażone nadmiernym stosowaniem nawozów i pestycydów. Chiny pracują nad swoją zieloną rewolucją, rozwijają nowe technologie w rolnictwie i adaptują te z Zachodu.

W obliczu tych wyzwań, naszą przyjemnością było przedstawienie grupie studentów z Chińskiej Republiki Ludowej biologicznych metod ochrony roślin Koppert, w trakcie ich wizyty w naszej siedzibie w Poznaniu. Razem ze swoimi opiekunami z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu poznali historię firmy oraz nasze produkty do ochrony biologicznej i zapylania. Goście studiowali owady pożyteczne pod mikroskopem oraz obejrzeli filmy o zwalczaniu szkodników z ich zastosowaniem. Dowiedzieli się jak wygląda cykl rozwojowy trzmieli i czym wyróżniają się nasze produkty na tle innych.

Druga część wizyty przeniosła się do gospodarstwa ogrodniczego, w którym uprawiane są pomidory szklarniowe. Chiny to największy na świecie producent tych warzyw rocznie wytwarzając ponad 52 miliony ton pomidorów gruntowych i szklarniowych łącznie. Studenci dowiedzieli się na czym polega uprawa w wełnie mineralnej z systemem nawadniania kropelkowego, a także przyjrzeli się naturalnemu zapylaniu pomidorów za pomocą trzmieli ziemnych z uli Natupol. W trakcie wizyty studenci poznali kompletną technologię ochrony uprawy pomidora za pomocą organizmów pożytecznych. Po chwili na pytania dotyczące pracy firmy i produktów, spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Potrzebujesz pomocy?