Skuteczne zwalczanie szkodników dzięki produktowi Chrysopa-E!

Skuteczne zwalczanie szkodników dzięki produktowi Chrysopa-E!

Zdecydowanie lepsze kontrolowanie mszyc, wełnowców i wciornastka amerykańskiego

Zwalczanie mszyc i wełnowców jest trudne. Co gorsza, szkodniki te stanowią coraz większy problem dla wielu upraw ze względu na szybkość rozwoju i inwazyjność. Wykorzystując stadium jaja złotooka pospolitego – naturalnego drapieżnika mszyc, wełnowców i wciornastka amerykańskiego – ogrodnicy mogą zwalczać te szkodniki skuteczniej i taniej. Prace badawczo-rozwojowe zaowocowały stworzeniem nowego produktu, wprowadzonego na rynek pod nazwą Chrysopa-E, w którym znajdują się jaja Chrysoperla carnea.

Zalety preparatu Chrysopa-E

Chrysopa-E umożliwia wykorzystywanie znacznie większej liczby pożytecznych owadów, a tym samym skuteczniejsze zwalczanie szkodników. Dzięki produktowi Chrysopa-E możesz wprowadzić do swojej uprawy ogromną armię, pożytecznych złotooków pospolitych, które od pierwszego stadium larwalnego będą kontrolować szkodniki. Zjadają one wszystkie rodzaje mszyc i wełnowców oraz wciornastka amerykańskiego, ponieważ w środowisku naturalnym są ich naturalnymi drapieżcami i charakteryzują się niezwykle szerokimi preferencjami pokarmowymi.

Skuteczne zwalczanie szkodników
Szerokie preferencje pokarmowe
Bardzo duża liczba drapieżników

Skuteczne zwalczanie szkodników

Preparat Chrysopa-E jest bardzo opłacalnym wyborem. Możesz inwestować mniej pieniędzy, a jednocześnie wykorzystywać znacznie większą liczbę pożytecznych owadów. Dzięki temu skuteczniej zwalczasz szkodniki uzyskując lepszy efekt.
Chrysopa-E nadaje się również do długotrwałego stosowania profilaktycznego, a niskie koszty i mniejsze zapotrzebowanie na stosowanie chemicznych środków ochrony, które mogą zakłócić równowagę biologiczną w szklarni, to potwierdzenie najlepszego wyboru.

Szerokie preferencje pokarmowe

Dostępne na rynku produkty służące do zwalczania mszyc często zwalczają tylko jeden gatunek lub wąską grupę tych szkodników, a do ich zastosowania niezbędne jest oznaczenie szkodnika do gatunku, co jest trudne. Natomiast gatunek sieciarki Chrysoperla carnea wykorzystany w preparacie Chrysopa-E, żywi się wszystkimi gatunkami mszyc, wełnowców oraz wciornastkiem amerykańskim. Preparat Chrysopa-E można stosować w wielu uprawach, co potwierdziły wyniki testów przeprowadzonych przez firmę Koppert.

Duża liczba drapieżników

Chrysopa-E, zawierająca jaja Chrysoperla carnea pomaga w kontrolowaniu szkodników skuteczniej i taniej. Produkt ten jest innowacyjny w stosunku do poprzedniego rozwiązania. Wcześniej zawierał on 10 000 larw (6 litrowe pudełko), natomiast Chrysopa-E ma pojemność 90 ml (aż 100 000 jaj!!).

Pytania i odpowiedzi

Masz pytanie dotyczące Chrysopa-E? Kliknij na zielony przycisk, aby sprawdzić najczęściej zadawane pytania.

Potrzebujesz pomocy?