Dokładniejsze informacje i porady cyfrowe od Natutec Scout

Dokładniejsze informacje i porady cyfrowe od Natutec Scout

Lema Tomaten: „Monitoruj na odległość, zyskaj szczegółowe informacje, oszczędzaj czas i korzystaj ze zdalnych porad dzięki aplikacji Natutec Scout”

„Dzięki aplikacji Natutec Scout poświęcamy mniej czasu na ochronę roślin. Co więcej, zyskujemy szczegółowe informacje na temat natężenia inwazji szkodników i możemy od razu ocenić, czy ich naturalni wrogowie mają je pod kontrolą. Za pomocą narzędzia, jakim jest aplikacja Natutec Scout, mamy możliwość częstego kontaktu na odległość z konsultantem Koppert. Pozwala nam to na szybkie wdrożenie koniecznych rozwiązań na podstawie porady udzielonej przez doradcę. Dzięki temu można natychmiast działać”.

Powiadomienie o przekroczeniu określonej liczby szkodników

Aplikacja Natutec Scout wykorzystuje próg inwazji szkodników. Plantator określa wartość progu – w razie potrzeby, wraz ze swoim konsultantem. Wprowadzenie wartości progu zapobiega niepotrzebnemu włączeniu alarmu. Dwa mączliki na metr kwadratowy czy kilka wciornastków na twojej roślinie nie powinno wzbudzać obaw, więc nie ma większego sensu, aby program raportował tego rodzaju pomiary. Wartość progu działa na zasadzie powiadomienia – gdy tylko poziom natężenia inwazji szkodników przekroczy ustalony próg, plantator otrzymuje sygnał o konieczności podjęcia działania.

Oto opinia Barry’ego Enthovena z Lema Tomaten w Naaldwijk w Holandii, zarządzającego 5,5-hektarową spółką należącą do Ruud Leerdam i Roba van Marrewijk. Barry korzysta z aplikacji Natutec Scout od października 2019 roku i jest bardzo zadowolony z jej działania. „Monitoring przy użyciu aplikacji jest o wiele szybszy, a to dzięki cyfrowemu rozpoznawaniu obrazu skanera i połączeniu z panelem Koppert. Można bardzo łatwo wygenerować analizę w formie przejrzystego wykresu i w ten sposób szybko uzyskać szczegółowe informacje na temat poziomu natężenia szkodników”.

Reaguj szybko i trafnie dzięki IPM

Dużą zaletą aplikacji Koppert jest możliwość kontrolowania sytuacji przez doradcę na odległość – w przypadku Lema Tomaten zadanie to wykonuje pracownik Koppert, Floris van der Helm. „W razie potrzeby mogę udzielić natychmiastowej porady”, tłumaczy Floris, „lub zacząć obmyślać strategię potencjalnych zmian. W obecnej erze wirusów atakujących zarówno ludzi jak i uprawy jest to niezmiernie istotne. Możliwości kontaktu na żywo nie ma lub jest on bardzo ograniczony, choć zarządzanie sytuacją IPM wciąż wymaga poprawy. Dzięki aplikacji producent i jego konsultant mogą zgromadzić znacznie więcej danych o aktualnych warunkach, co umożliwia szybsze i trafniejsze reagowanie. W aplikacji można również umieścić dozowanie oprysku chemicznego”.

Mniejsze szanse na popełnienie błędu

Barry Enthoven: „Aplikacja Natutec Scout zapewnia przejrzystą analizę. Zaletą jest częsty kontakt na odległość z konsultantem Koppert. Widzimy, jaki dokładnie jest poziom natężenia szkodników oraz jak dają sobie z nimi radę ich naturalni wrogowie”.

Dzięki aplikacji do monitorowania spędzamy mniej czasu na planowaniu biologicznej ochrony roślin. Barry wyjaśnia: „Mapa naszych szklarni zaprogramowana w tej aplikacji pozwala nam dostrzec miejsce inwazji szkodników i śledzić proces ich rozprzestrzeniania się. Pozwala nam również sprawdzić, czy naturalni wrogowie szkodników ograniczają inwazję, czy może musimy w jakiś sposób zmienić naszą strategię. Mamy szczegółowe informacje odnośnie tego, co dzieje się z uprawami i o przemieszczaniu się naturalnych wrogów szkodników, co pozwala nam na szybkie zastosowanie środków zaradczych. Możemy dzięki temu działać o wiele szybciej. Oprócz monitorowania przy użyciu skanera Horiver można również ręcznie wprowadzić liczbę szkodników – mam więc wybór między tymi dwiema metodami”.

Lokalizacje, szklarnie, działki

Plantator może korzystać z edytora szklarni w aplikacji Natutec Scout do zaprogramowania rzeczywistego rozmieszczenia upraw w swojej szklarni. Oprogramowanie to następnie wizualnie wskazuje na mapie miejsca oraz poziom rozprzestrzeniania się inwazji szkodników. Dostępne są różne poziomy wskazań – kolejno według lokalizacji, jeśli dana firma działa w kilku miejscach, dla danej szklarni lub na poziomie danej części obiektu. Każdy użytkownik może wiele zyskać dzięki posiadaniu szczegółowych informacji, choć będą one użyteczne zwłaszcza dla dużych i bardzo dużych przedsiębiorstw, w których ochrona roślin pochłania ogromne ilości czasu.

Wyjątkowe innowacje

Dla Barry’ego Enthovena aplikacja Natutec Scout to wyjątkowa innowacja od Koppert. „Jesteśmy zawsze otwarci na nowe niezawodne technologie. Aplikacja monitorująca od Koppert jest świetnym przykładem wyjątkowej innowacji – pomaga nam zaoszczędzić czas i zapewnia dostęp do danych ułatwiających ochronę roślin, i to na odległość”.

Potrzebujesz pomocy?