Seminarium ogórkowe online - nagranie webinaru

Aktualności 15 lutego 2021

11 lutego 2021 roku o 18:00 odbyło się Seminarium ogórkowe online, którego organizatorami byli Koppert Polska, Enza Zaden, Grow Concept. Podczas webinaru poruszone zostały tematy:

„Kluczowe zagadnienia integrowanej ochrony ogórka– Paweł Rudzki, Koppert Polska

„Prowadzenie roślin w uprawie ogórka” - Bernard Zioło, Enza Zaden

„Ogórki w uprawie bezglebowej w matach kokosowych Grow Concept. Zakładanie produkcji, zalecenia uprawowe, strategia nawadniania” - Piotr Słomiany, Grow Concept

Zainteresowanie było bardzo wysokie, co ogromnie nas cieszy! Po każdym wystąpieniu prelegenci odpowiadali na pytania publiczności. Na jedno z pytań prelegent nie zdążył odpowiedzieć, co uzupełniamy poniżej:

Pytanie: Czy nicienie działają na drutowca?

Tomasz Domański: Jeżeli chodzi o drutowce, to temat jest niejednoznaczny. Zawsze mówiło się, że nicienie nie działają na drutowce. Jednak ostatnie obserwacje z UK wykazały znacznie mniejszą ilość drutowców na polach, gdzie aplikowane były nicienie. Nie można jeszcze jednoznacznie odpowiedzieć w jakim stopniu nicienie zwalczają tego szkodnika. Na pewno metoda aplikacji i dawki wymagają dalszych badań. Jednak z całą pewnością nicienie w istotnym stopniu ograniczają larwy sprężykowatych.

Zapraszamy na kolejne webinary Koppert Polska.

 

Play video

Zasubskrybuj nasz biuletyn

Otrzymuj najnowsze informacje dotyczące swoich upraw prosto do skrzynki pocztowej

Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA oraz Polityką prywatnościWarunki korzystania z usług Google.
Przewiń na początek