Kategoria: Aktualności
Data publikacji: lutego 15, 2021

Seminarium ogórkowe online - nagranie webinaru

11 lutego 2021 roku o 18:00 odbyło się Seminarium ogórkowe online, którego organizatorami byli Koppert Polska, Enza Zaden, Grow Concept. Podczas webinaru poruszone zostały tematy:

„Kluczowe zagadnienia integrowanej ochrony ogórka– Paweł Rudzki, Koppert Polska

„Prowadzenie roślin w uprawie ogórka” - Bernard Zioło, Enza Zaden

„Ogórki w uprawie bezglebowej w matach kokosowych Grow Concept. Zakładanie produkcji, zalecenia uprawowe, strategia nawadniania” - Piotr Słomiany, Grow Concept

Zainteresowanie było bardzo wysokie, co ogromnie nas cieszy! Po każdym wystąpieniu prelegenci odpowiadali na pytania publiczności. Na jedno z pytań prelegent nie zdążył odpowiedzieć, co uzupełniamy poniżej:

Pytanie: Czy nicienie działają na drutowca?

Tomasz Domański: Jeżeli chodzi o drutowce, to temat jest niejednoznaczny. Zawsze mówiło się, że nicienie nie działają na drutowce. Jednak ostatnie obserwacje z UK wykazały znacznie mniejszą ilość drutowców na polach, gdzie aplikowane były nicienie. Nie można jeszcze jednoznacznie odpowiedzieć w jakim stopniu nicienie zwalczają tego szkodnika. Na pewno metoda aplikacji i dawki wymagają dalszych badań. Jednak z całą pewnością nicienie w istotnym stopniu ograniczają larwy sprężykowatych.

Zapraszamy na kolejne webinary Koppert Polska.