Kategoria: Aktualności
Data publikacji: kwietnia 22, 2021

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

22 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – coroczne wydarzenie mające na celu wsparcie i podkreślenie wagi ochrony środowiska dla dobrostanu naszej planety.

W Koppert podejście do natury jest jasne i klarowne: pewność i przekonanie, że wszystko co robimy jest zgodne z przyrodą, a korzyść z naszych działań obopólna - dla ludzi i Ziemi, stanowi fundament naszej działalności. Mamy głęboki szacunek do natury, ponieważ jej mądrość jest inspiracją do tworzenia naszych rozwiązań. Pomysły na nasze produkty leżą w niej samej. Z tą świadomością, wiemy, że aby sprostać największym wyzwaniom świata, musimy brać pod uwagę nie tylko dobrobyt ludzi, ale także przyrody.

Fateme Alaie photo - Earth Fateme Alaie photo - Earth

Odbudujmy Ziemię!

W tym roku hasło przewodnie wydarzenia brzmi „Odbudujmy naszą Ziemię”, która skupia się nie tylko na redukowaniu negatywnego wpływu ludzi na planetę ale także na aktywnym działaniu celem jej naprawy. W Koppert szukamy powiązań w naturze, wdrażamy „zielone technologie” i inwestujemy w innowacyjne myślenie, które może wywrzeć trwały i przełomowy wpływ na odnowę Ziemi, zapewniając jednocześnie pożywną i bezpieczną żywność.

Zielona technologia

Środki ochrony biologicznej, takie jak pożyteczne owady, mikroorganizmy, biostymulatory czy feromony, doprowadziły do rozwiązań wielu problemów ze szkodnikami czy chorobami w uprawie. Holistyczne podejście, którego używamy w całym procesie tworzenia produktów, bierze pod uwagę wszystkie istotne elementy produkcji roślin i ich ochrony. Stoimy na czele nowego sposobu myślenia, gdzie nie ma miejsca na przestarzałe rozwiązania czy środki chemiczne.

Innowacja

Koppert jest firmą wiedzy, a naszą największą siłą jest umiejętność jej przekształcania w praktyczne rozwiązania problemów rolniczych i ogrodniczych. Nasze pomysły są powszechne i stosowane na całym świecie, z czego jesteśmy dumni.

Inwestujemy w dział R&D, badania i doświadczenia, aby dostarczać ogrodnikom innowacyjne rozwiązania w zakresie zwalczania szkodników i chorób roślin. Nasza wiedza stała się integralną częścią jej globalnej bazy, którą dzielimy się z ogrodnikami, dystrybutorami, sprzedawcami, konsumentami i ustawodawcami, aby mieć pozytywny wpływ na zrównoważoną uprawę na wszystkich kontynentach.

Zrównoważony rozwój

Zrównoważone rolnictwo i ogrodnictwo zmniejszają zubożenie gleby, erozję i zanieczyszczenie środowiska, a także przywracają bioróżnorodność. Nasz wkład w zrównoważone rolnictwo i ogrodnictwo można zobaczyć na własne oczy – plantatorzy z całego świata opowiadają o tym, jak przyczyniają się do odbudowy Ziemi w obszarze rolnictwa i ogrodnictwa za pomocą naturalnych rozwiązań, poprzez platformę Resilience Food Stories. To platforma, która umożliwia zapoznanie się z historiami ogrodników, których uprawy prowadzone są w sposób zrównoważony. To historie różnych ludzi, którzy swoim mądrym podejściem pokazują, że produkcja ogrodnicza i rolnicza prowadzona w oparciu o naturalne rozwiązania czyni żywność zdrowszą i odporną, a naturę bezpieczniejszą.

Dzień Ziemi został zainicjowany w 1970 roku, by zademonstrować rosnącą świadomość publiczną na temat stanu naszej planety. Od tego czasu jest on obchodzony co roku, 22 kwietnia, przez 190 krajów na całym globie. Misją tego wydarzenia jest aktywizowanie postaw ekologicznych, szerzenie wiedzy oraz świadomości prośrodowiskowej.