Kategoria: Informacja prasowa
Data publikacji: listopada 04, 2018

Koppert przejmie ochronę biologiczną w Horticoop

Od 1 listopada 2018 roku firma Koppert Biological Systems przejmie biologiczną ochronę roślin Horticoop B.V. Przejęcie obejmuje bazę klientów Horticoop, patenty, markę i materiały eksploatacyjne. Trzydziestu dwóch pracowników, w tym wielu konsultantów, dołączy do Koppert B.V., aby nadal oferować swoim klientom cenne usługi.

Na początku 2018 r. Horticoop zwrócił się do zarządu Koppert Biological Systems z informacją, że chce zmienić swoją strategię biznesową, rezygnując ze sprzedaży hurtowej, która obejmowała również usługi ochrony roślin. Obie strony poszukiwały przyszłościowego rozwiązania, w którym interesy klientów miały centralne znaczenie. Z myślą o tym, pomiędzy firmami zostało zawarte porozumienie.

Od 1 listopada Koppert będzie obsługiwał klientów Horticoop ze swojej głównej siedziby w Berkel en Rodenrijs. Okres przejściowy jest już w zaawansowanym stadium i nie powoduje utrudnień dla klientów. „Producenci zachowają swojego zaufanego konsultanta, który będzie intensywnie pracował ze swoimi kolegami z R & D w Koppert.” - Mówi Dyrektor Sprzedaży Koppert na północno-zachodnią Europę, Arne van Aalst – „Wraz z rozwojem zespołu specjalistów, będziemy dysponować jeszcze większą wiedzą, aby dalej rozwijać nowe i istniejące rynki.”

Krótszy łańcuch dostaw oznacza, że firma będzie jeszcze bliżej klienta, jego wymagań i wyzwań. Wyciągnięte wnioski są kluczem do sukcesu w przyspieszaniu i ulepszaniu działań badawczo-rozwojowych z korzyścią dla klientów w całym sektorze. Firma Koppert jest przekonana, że wraz z klientami podejmie kolejne kroki, aby produkcja owoców, warzyw i roślin ozdobnych stała się bardziej zrównoważona i skuteczna.

Przejęcie nie oznacza, że Koppert zmieni swoją politykę pod względem pozostałych dystrybutorów. „Nasi dystrybutorzy są ważnym ogniwem w naszej sieci. Przez lata budowaliśmy z nimi lojalną współpracę i polegamy na nich, aby codziennie wspierać naszych producentów i wdrażać najnowsze innowacje „- mówi Arne van Aalst.

Koppert pragnie podziękować Horticoop za ponad 40 lat współpracy. W tych latach firma Horticoop odegrała istotną rolę w rozwoju, sprzedaży i dystrybucji naszych produktów, a także ogólnie zintegrowanej ochronie upraw. Koppert życzy Horticoop wielu sukcesów w przyszłości.

Potrzebujesz pomocy?