Kategoria: Aktualności
Data publikacji: czerwca 23, 2021

COOL-BOX - nowe, ekologiczne opakowania

Kartony ekologiczne Kartony ekologiczne

„W partnerstwie z naturą” – to hasło, które przyświeca naszej codziennej działalności. Nieustannie poszukujemy prośrodowiskowych rozwiązań - na każdym etapie i w każdym obszarze pracy.
W ostatnich miesiącach zamieniliśmy używane dotychczas duże styropianowe opakowania termoizolacyjne, służące do transportu w niskich temperaturach, na bardziej przyjazne, wykonane z kartonu, które w 100% podlegają recyklingowi. Inicjatywa ta jest zgodna z naszym korporacyjnym celem „zero odpadów do 2030 roku”.
Nowe rozwiązanie początkowo używane było tylko do transportu produktów pomiędzy zakładem produkcyjnym, a naszą siedzibą w Polsce. Nowe COOLBOXY okazały się na tyle użyteczne, że zadecydowaliśmy o wprowadzeniu ich również do dystrybucji produktów do naszych klientów. Aktualnie opakowania są używane do pakowania produktów biologicznych na niektórych trasach transportowych. Docelowo planujemy wprowadzić to rozwiązanie do wszystkich dużych przesyłek.

Ekologiczne, chłodzące opakowanie transportowe zostało zaprojektowane i przystosowane do transportu żywych mikroorganizmów w warunkach chłodniczych. Wykonane jest ono wyłącznie z odnawialnych materiałów podchodzenia naturalnego i w 100% podlega recyklingowi.

Zalety nowego rozwiązania

Nowe opakowania mają mnóstwo plusów:

- łatwy recykling opakowania,

- wykonanie z surowców odnawialnych,

- regulacja wilgotności wewnątrz,

- efektywniejsza wentylacja produktów,

- oszczędność miejsca do przechowywania,

- wymiary zoptymalizowane pod kątem przestrzeni ładunkowej w transporcie lotniczym.

Ekologiczne opakowanie zostało opracowane zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju ONZ dotyczącymi redukcji odpadów i zanieczyszczeń. Wkomponowuje się również w nasze korporacyjne cele dotyczące zmniejszania ilości odpadów generowanych przez Koppert Biological Systems. „Naszym celem jest przyczynianie się do poprawy stanu środowiska poprzez redukcję ilości odpadów do zera i używanie w naszym procesie produkcyjnym tylko materiałów, które mogą zostać poddane odzyskowi.” – mówi Edwin Muijt, kierownik grupy ds. zrównoważonego rozwoju opakowań i surowców w naszej firmie.