Kategoria: Wiedza
Data publikacji: grudnia 05, 2018

Knowing and recognizing - przewodnik już dostępny!

Knowing and Recognizing - Przewodnik po biologicznej ochronie roślin uprawnych - teraz poprawiony, rozszerzony i zilustrowany, aby zapewnić kompleksowy przegląd powszechnych szkodników i chorób oraz sposobów ich kontrolowania.

Książka ta przedstawia zagadnienia dotyczące cyklu życia szkodnika i jego faz, a dzięki szczegółowym ilustracjom i zdjęciom, daje możliwość precyzyjnego rozpoznania szkodnika lub choroby, z którymi się zmagasz. Zawarte w niej informacje pozwolą ci znaleźć najlepsze ekologiczne rozwiązania.


Po raz pierwszy opublikowany 25 lat temu i poprawiony w 2003 roku. Najnowsze wydanie zawiera 443 strony, 700 fotografii i dziesiątki ilustracji najczęściej występujących szkodników, chorób i ich naturalnych wrogów.

Ponadto przewodnik ten dostarcza czytelnikowi informacji niezbędnych do zrozumienia interakcji między szkodnikami, chorobami i ich naturalnymi wrogami. Wyjaśnia, w jaki sposób rozprzestrzeniają się one w uprawach, jakie szkody mogą powodować i jakie są ich specyficzne cechy behawioralne.

Książka w wersji anglojęzycznej dostępna jest w naszym sklepie internetowym: Knowing & Recognizing

Koppert - dzielimy się wiedzą
Wykorzystanie kontroli biologicznej nie jest procesem prostym, stało się ono złożonym systemem, w którym należy uwzględnić wiele aspektów. Potrzeba wiedzy została rozpoznana przez Koppert Biological Systems już ponad 50 lat temu.

Ostatnie naukowe odkrycia dotyczące korzystnych mikroorganizmów doprowadziły do nowych praktycznych rozwiązań dla hodowców. Ta zaktualizowana edycja "Knowing and Recognizing" obejmuje również nowe biopestycydy i biostymulanty, które zwiększają odporność rośliny na stres i pomagają roślinie lepiej się rozwijać i zachować zdrowie.

Koppert wierzy, że dzielenie się tą wiedzą może odegrać ważną rolę w osiąganiu w 100% zrównoważonego ogrodnictwa i rolnictwa przy jednoczesnej współpracy z naturą.