Kategoria: Wiedza
Data publikacji: kwietnia 20, 2020

Biologiczne rozwiązania są przyszłością?

Biologiczne rozwiązania są przyszłością?

Czy wiesz co znaczy używać biologicznych rozwiązań w produkcji?

Biologiczne rozwiązania w produkcji roślinnej z roku na rok zyskują na popularności. Świadomi producenci warzyw i owoców wiedzą, że rynek staje się coraz bardziej wymagający a popularne niegdyś chemiczne środki ochrony roślin odchodzą w zapomnienie. Profesjonaliści są entuzjastami biologicznych rozwiązań nie tylko ze względu na to, że główną zasadą integrowanej ochrony roślin jest użycie w pierwszej kolejności nie chemicznych i naturalnych rozwiązań alternatywnych. Główną pobudką jest skuteczność środków biologicznych - na poziomie środków chemicznych.

Czym są jednak rozwiązania biologiczne?

Rozwiązania biologiczne to zabiegi, których celem jest zmniejszenie populacji szkodnika poprzez użycie naturalnych rozwiązań występujących w naturze – najczęściej naturalnych wrogów. Wykorzystywanie rozwiązań jakie daje nam natura jest podstawową ideą funkcjonowania naszej firmy. Można śmiało powiedzieć, że popularność biologicznych metod spowodowała szybki rozwój obszaru środków biologicznych. Dostarczamy rozwiązania służące do kontroli szkodników i chorób roślin, zwiększania odporności upraw czy skutecznego zapylania upraw. Każdego dnia dowiadujemy się w jaki sposób korzystać z potencjału natury, która nas otacza. My głęboko wierzymy w sens tego co robimy bo..

Rozwiązania biologiczne mają wielkie zalety!

Rynek środków chemicznych kurczy się nieuchronnie ze względu na to, że prawo ogranicza ich stosowanie. To otwiera wielkie możliwości przed rozwiązaniami biologicznymi. Rozwiązania te niosą olbrzymią nadzieję także dla jakości produktów nabywanych przez konsumenta. Konsumenci żądają produktów, które są po prostu naturalne i zdrowe. Wielu profesjonalnych producentów obawia się biologicznych rozwiązań w kwestii ich skuteczności. Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że rozwiązania biologiczne zastosowane w odpowiednim czasie i w prawidłowy sposób przewyższają skutecznością rozwiązania chemiczne. Zaskakujące i jednocześnie satysfakcjonujące jest to, że..

Biologiczne produkty są wielką niewiadomą!

I to w tym pozytywnym sensie. Każdego dnia odkrywamy potencjał natury, która dostarcza nam rozwiązania. Mamy wrażenie, że poszukiwanie mechanizmów, jakie występują w przyrodzie nigdy się nie skończy. Co chwilę wpadamy na nowe korelacje, powiązania występujące w niej naturalnie. Naszym zadaniem jest poszukiwać ich, wykorzystywać je i nie przeszkadzać Matce Naturze w jej funkcjonowaniu.

Partners with Nature – w partnerstwie z naturą - to nasze hasło.