Kategoria: Aktualności
Data publikacji: października 05, 2022

Nowa formulacja Larvanem

W 2020 roku wprowadziliśmy nową formulację dla gamy produktów opartych na nicieniach Steinernema feltiae i Steinernema carpocapsae. Od października 2022 produkt Larvanem, bazujący na nicieniach Heterorhabditis bacteriophora, zostaje udoskonalony o nową formulację, podobnie jak inne produkty bazujące na nicieniach.

Bardziej zrównoważona formuła i doskonała rozpuszczalność

Ulepszony skład materiału nośnego oparty jest na 100% biodegradowalnych składnikach. Nowa formuła ma tę zaletę, że jest znacznie łatwiejsza do rozpuszczenia, dzięki czemu jest w pełni kompatybilna z dostępnymi systemami opryskiwania/nawadniania, w tym z wtryskiwaczami Dosatron/Venturi. Ponadto nowa formuła ma dłuższy okres trwałości niż dostępne na rynku preparaty i zapewnia jeden tydzień przechowywania dłużej niż jej poprzednia wersja żelowa. Nowy skład jest krokiem w kierunku bardziej zrównoważonego systemu uprawy. Obecnie wszystkie preparaty z nicieniami, które znajdują się w naszym asortymencie nie zawierają polimerów, są w 100% biodegradowalne, wysoce rozpuszczalne i kompatybilne z Dosatronem, zachowując przy tym długi okres trwałości.

Larvanem Larvanem

Wygląd produktu

Wygląd produktu jest identyczny jak jego poprzednia wersja. Przypomina proszek, a po dodaniu wody przeistacza się w żel. Ma taką samą wysoką skuteczność, nie pozostawia pozostałości w uprawie.

Należy podkreślić, że aplikowanie nicieni w prawidłowy sposób jest kluczowe, by zapewnić najwyższą skuteczność.