Kategoria: Aktualności
Data publikacji: czerwca 17, 2024

Koppert laureatem GreenTech 2024

Międzynarodowa nagroda GreenTech Concept Award dla cyfrowego asystenta Koppert

Cyfrowy asystent firmy Koppert otrzymał międzynarodową nagrodę GreenTech Concept Award na targach RAI w Amsterdamie. Zaprezentowane najnowocześniejsze narzędzie cyfrowe ma zapewnić plantatorom całodobowy dostęp do informacji związanych z ochroną upraw. Nagroda Concept Award przyznawana jest innowacjom o wysokim potencjale rynkowym, które mogą zostać z powodzeniem wprowadzone na rynek w ciągu dwóch lat.

Cyfrowy asystent (Digital Assistant) to rewolucyjne rozwiązanie, zapewniające spersonalizowane i bogate w informacje wsparcie dla konkretnych wyzwań związanych ze zintegrowaną ochroną przed szkodnikami (IPM). Narzędzie łączy istotne dane z systemu zarządzania uprawami (takich jak klimat, występowanie szkodników, zabiegi chemiczne i biologiczne oraz inne czynniki) oraz rozległą wiedzę firmy Koppert na temat zintegrowanej ochrony przed szkodnikami i praktyk rolniczych.

Rozwój zrównoważonego rolnictwa

Nagrodę GreenTech Concept Award w imieniu firmy odebrał Thomas Verschoor, pełniący funkcję analityka danych w zespole ds. transformacji cyfrowej. Podkreślił, że usługi doradcze cyfrowego asystententa pozwolą firmie Koppert wejść w kolejną fazę technologicznego rozwoju. Wyrazy uznania należą się również zespołowi ds. transformacji cyfrowej i wszystkim zaangażowanym za ich ogromny wkład w projekt rozpoczęty w 2023 roku. Samo narzędzie jest opracowywane we współpracy z ogrodnikami, rolnikami i sadownikami, którzy z kolei przekazują bezpośrednie informacje zwrotne z miejsca uprawy.

Dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Koppert, Gabriël van der Kruijk: "W Koppert dążymy do ciągłego przesuwania granic innowacji. Przewodząc transformacji cyfrowej i wprowadzając najnowocześniejsze tecgnologie w zintegrowanej ochronie przed szkodnikami, jednocześnie podkreślamy nasze zaangażowanie w rozwój zrównoważonego rolnictwa. Cyfrowy asystent łączy ponad 55 lat unikalnej wiedzy Koppert ze specyficznymi i unikalnymi warunkami panującymi w danej uprawie".

Opracowany z myślą o potrzebach nowoczesnej uprawy, cyfrowy asystent Koppert będzie dostępny zarówno w formie tekstowej, jak i głosowej na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych, zapewniając wygodę użytkowania, niezależnie od lokalizacji użytkownika i preferowanej metody komunikacji.

"Pierwszą wersję planujemy wprowadzić do użytku w drugiej połowie 2024 roku. Następnie będzie ona regularnie rozbudowywana o kolejne funkcje" - dodaje Gabriël van der Kruijk. "Wersja demonstracyjna jest i będzie prezentowana na targach przez cały 2024 r. Zależy nam na uzyskaniu informacji zwrotnych od zainteresowanych nią osób. Odwiedzający w ubiegłym tygodniu targi GreenTech mogli osobiście zapoznać się z prototypem na naszym stoisku. Prowadzimy również testy walidacyjne z naszymi konsultantami i wybraną grupą klientów. Celem jest wyciągnięcie wniosków z ich doświadczeń, abyśmy mogli kontynuować ulepszanie naszych rozwiązań cyfrowych".