Kategoria: Aktualności
Data publikacji: grudnia 01, 2021

DUBAI EXPO 2020

Koppert wraz z czołowymi holenderskimi firmami w dziedzinie innowacyjnej technologii, wziął udział w tworzeniu holenderskiego Pawilonu na Expo 2020 w Dubaju. Hasło przewodnie całej wystawy brzmi „Łączenie umysłów, tworzenie przyszłości”.

Długo oczekiwane Expo 2020 w Dubaju, które rozpoczęło się 1 października 2021 r. i potrwa 6 miesięcy, ma przyciągnąć miliony odwiedzających z całego świata. Gospodarzem jednych z najstarszych i największych światowych targów, które odbyły się po raz pierwszy w Londynie w 1851 roku, są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ich celem jest inspirowanie zrównoważonej transformacji poprzez prezentację najnowszych, najnowocześniejszych technologii.

Część holenderska przedstawia miniaturowy świat z własnym systemem klimatycznym. Pełen zrównoważonych rozwiązań pawilon gromadzi wodę, energię i żywność w pionowej konstrukcji w kształcie stożka. Koppert jako firmy przyczyniającej się do zrównoważonego rolnictwa i ogrodnictwa, nie mogło tu zabraknąć.

Celem firmy jest informować i inspirować odwiedzających oraz wspierać partnerstwa, które przyniosą korzyści zrównoważonej produkcji żywności, bioróżnorodności, a także zdrowiu planety i jej mieszkańców” – mówi kierownik ds. eksportu produktów Koppert ds. Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Indii, Yassin Lahiani.

„Sam region Zatoki Perskiej przechodzi bezprecedensowy rozwój w zakresie zrównoważonej uprawy, z czego większość jest promowana i wspierana przez rząd, który dąży do poprawy zdrowia i odżywiania” – wyjaśnia Lahiani. „Pandemia pokazała, jak ważne jest bycie samowystarczalnym i nie poleganie na imporcie”. Koppert wspiera hodowców w regionie Zatoki Perskiej od ponad 20 lat. „Zapotrzebowanie konsumentów i sprzedawców detalicznych na żywność wolną od pozostałości chemicznych w tym regionie jest bardzo wysokie”.

Unikalna konstrukcja

W części holenderskiej stworzono okrągły system klimatyczny – biotop – z 18-metrową stożkową wieżą, która dominuje w centralnej przestrzeni i łączy elementy wody, energii i roślin, zwieńczoną szklanymi świetlikami z ogniwami słonecznymi i ścianami akustycznymi. Biotop zawiera grzyby oraz rośliny takie jak zioła i pomidory.

Konstrukcja na ma celu przedstawić:

- zrównoważone rozwiązania,

- wykorzystanie budowli w kształcie stożka,

- wykorzystanie materiałów pozyskiwanych lokalnie.

Na targach można również znaleźć polski pawilon. https://www.expo2020dubai.com/en/understanding-expo/participants/country-pavilions/poland Przedstawia on doskonałą harmonię zasobów odnawialnych i nowoczesnych technologii.