Panoramix

Substancja czynna:
Panoramix zawiera różne gatunki Mycorrhiza, Bacillus i Trichoderma.
Popularna nazwa:
Biologiczny środek do zaprawiania nasion
Kategoria produktu:
Biostimulant

Użyj do

Użyj do

Kiedy używać produktu Panoramix?

Panoramix to biologiczny środek do zaprawiania nasion zawierający kombinację mikroorganizmów i dodatków stymulujących rozwój roślin. Zastosowane mikroorganizmy kolonizują korzenie i chronią uprawę przez cały sezon wegetacyjny.

Zasada działania

Zasada działania

Jak działa produkt Panoramix?

Produkt Panoramix zawiera różnorodne gatunki grzybów mikoryzowych i Trichoderma oraz bakterii z rodzaju Bacillus, których obecność znacznie zwiększa przyswajalność składników odżywczych dla roślin, szczególnie azotu i fosforu. Stosowanie produktu Panoramix pozwala zatem znacząco ograniczyć ilość nawozów. Co więcej, lepiej rozwinięte systemy korzeniowe pozwalają roślinom skuteczniej pobierać wilgoć z gleby. Obecność pożytecznych mikroorganizmów wpływa też pozytywnie na ogólną kondycję gleby.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja produktu

Produkt Panoramix jest dostępny w butelkach 100 ml, 1 l, 5 l i 20 l. Zawiera grzyby mikoryzowe i Trichoderma spp. oraz bakterie Bacillus spp.

Instrukcja stosowania

Instrukcja stosowania

Panoramix — stosowanie

Aby utrzymać wysoką jakość i skuteczność mikroorganizmów, nasiona należy wysiać bezpośrednio po zaprawieniu. Wyjątkowa konsystencja płynna ułatwia stosowanie produktu i gwarantuje równomierne pokrycie nasion. Jest to znaczna poprawa w porównaniu z produktami aplikowanymi w postaci proszku.

Instrukcja użycia:

  • Przed użyciem produktu dokładnie wstrząsnąć pojemnikiem.
  • Wymieszać odpowiednią ilość preparatu Panoramix z nasionami.
  • Aplikować bezpośrednio przed wysiewem. Zaprawione nasiona można przechowywać przed wysiewem nie dłużej niż miesiąc.
  • Przechowywać w ciemnym miejscu w temperaturze 8–15°C w torbach papierowych lub nylonowych. Nie używać toreb plastikowych.
Play

Dozowanie

Poniższe informacje mają charakter wyłącznie orientacyjny. Zalecenia dostosowane do indywidualnych potrzeb wymagają szczegółowych informacji na temat czynników lokalnych, takich jak rodzaj uprawy, warunki klimatyczne i natężenie inwazji szkodników. Informacje o właściwych metodach należy uzyskać od specjalisty firmy Koppert lub oficjalnego dystrybutora produktów Koppert.

Dozowanie przy aplikowaniu

  • Panoramix Wheat: 4 ml/kg nasion
  • Panoramix Maize: 2 ml/kg nasion

Optymalne warunki do stosowania produktu Panoramix

Zrównoważona kombinacja mikroorganizmów i dodatków stymulujących rozwój roślin zapewnia skuteczne i przewidywalne działanie produktu Panoramix w różnych klimatach.

Postępowanie z produktem

Postępowanie z produktem

Przechowywanie i zasady postępowania

Organizmy pożyteczne mają bardzo ograniczoną żywotność, dlatego trzeba je umieścić na roślinach jak najszybciej po odbiorze. Niespełnienie tego warunku może mieć negatywny wpływ na jakość tych organizmów. W razie konieczności przechowania produktu Panoramix należy przestrzegać poniższych instrukcji. Firma Koppert B.V. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach.

Instrukcje przechowywania:

  • Czas przechowywania po otrzymaniu: do 6 miesięcy
  • Temperatura przechowywania: 4–8°C
  • Przechowywać w ciemnym miejscu

Obowiązują ogólne warunki firmy Koppert (spółki Koppert B.V. i jej spółek zależnych). Należy używać wyłącznie produktów dopuszczonych do stosowania na danym gatunku roślin w kraju i regionie klienta. Prosimy o zapoznanie się z lokalnymi wymaganiami rejestracyjnymi. Firma Koppert nie ponosi odpowiedzialności za nieuprawnione użycie. Firma Koppert nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne pogorszenie jakości produktów w wyniku ich przechowywania przez okres dłuższy niż zalecany lub w niewłaściwych warunkach.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z ekspertem

Skontaktuj się z naszym ekspertami.
Nasze produkty i rozwiązania tworzymy specjalnie dla profesjonalnych producentów.

Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA oraz Polityką prywatnościWarunki korzystania z usług Google.
Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA oraz Polityką prywatnościWarunki korzystania z usług Google.