Nicienie do skutecznej walki z gąsienicami

Nicienie do skutecznej walki z gąsienicami

Szukasz skutecznych rozwiązań do kontroli gąsienic i innych szkodników żerujących na liściach?

Nicienie entomopatogeniczne znane są głównie ze zwalczania szkodników występujących w glebie, takich jak larwy opuchlaków, chrząszcze, pędraki, poczwarki wciornastków, larwy muchówek. Badania i najświeższe doświadczenia pokazują, że nicienie są również skuteczne w zwalczaniu szkodników żerujących na liściach, takich jak gąsienice.

Nicienie entomopatogeniczne dają wielkie możliwości dla producentów, którzy chcą kontrolować szkodniki nie stosując środków chemicznych lub w sytuacji, gdy są one niedostępne/nieskuteczne.

Nasze produkty zawierające nicienie mogą być włączone do programu ochrony w różnych metodach uprawy, w szerokim zakresie upraw: owoców, warzyw i roślin ozdobnych.

Poszukujesz efektywnego rozwiązania do kontroli występowania gąsienic i innych szkodników występujących na liściach?

Play

5 powodów dla których warto stosować nicienie

- Nicienie skutecznie zwalczają gąsienice i inne szkodniki żerujące na liściach
- Szkodniki nie uodparniają się na nicienie
- Dzięki nicieniom możesz zredukować ilość bądź całkowicie zrezygnować z chemicznych środków ochrony roślin
- Nicienie nie pozostawiają szkodliwych pozostałości w uprawach
- Są bezpieczne i łatwe w użyciu

Najskuteczniejsze przeciwko szkodnikom żerującym na liściach

Nicienie mogą być stosowane do kontroli różnych szkodników, np. Tuta absoluta, Chrysodeixis chalcites, Duponchelia fovealis, Spodoptera sp., Thaumetopoea processionea, and Nesidiocoris tenuis.
Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z dostępną broszurą.

Wieloletnie i obszerne badania pokazują wysoką skuteczność nicieni

Od kilku lat testujemy w naszych lokalizacjach na całym świecie zastosowanie dolistne produktów z nicieniami. W swoich badaniach (laboratoryjnych i terenowych) skupiamy się na kluczowych szkodnikach. Obejrzyj film, w którym dr Magda Galeano (Koppert Hiszpania) prezentuje nasze działania, efekty badań oraz skuteczność produktów z nicieniami.

Badania laboratoryjne oraz terenowe dowiodły, że produkty Capsanem i Entonem są wysoce skuteczne przeciwko szkodnikom występującym na liściach, a w szczególności przeciwko gąsienicom. Choć nicienie najlepiej poruszają się w warstwie płynnej, mają również możliwość działania na powierzchni liści. W zależności od warunków klimatycznych nicienie przeżywają na powierzchni liści od kilku godzin do kilku dni.

Czy nicienie można stosować wraz z chemicznymi środkami ochrony roślin?

Nicienie nie są wrażliwe na chemiczne środki ochrony roślin. Można je mieszać w zbiorniku razem z innymi środkami, a nawet opryskiwać rośliny po wykonanych aplikacjach innych środków. Lista efektów ubocznych dostępna jest w Bazie Danych Skutków Ubocznych Koppert. Kluczowe jest, by nie mieszać nicieni z innymi nawozami dolistnymi.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami

Zapoznaj się z listą najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi związanych z nicieniami.

Ponad 30 lat doświadczenia

Koppert rozpoczął produkowanie nicieni w 1986 roku. Lata pracy nad nicieniami pozwoliły nam na wyodrębnienie najskuteczniejszych i najlepszych jakościowo organizmów. Poszczególne szczepy nicieni przeznaczone są do zwalczania określonych gatunków szkodników. Gatunki produkowane przez Koppert to Steinernema Feltiae, Steinernema carpocapsae i Heterorhabditis bacteriophora (inne gatunki/szczepy są badane).

Potrzebujesz pomocy?