Wolterinck, specjalista od drzew: Zwalczanie gąsienic korowódki dębowej za pomocą Entonem

Wolterinck, specjalista od drzew: Zwalczanie gąsienic korowódki dębowej za pomocą Entonem

Firma Wolterinck BV z Beltrum w Holandii specjalizuje się w pielęgnacji drzew i zwalczaniu chwastów oraz działa na zlecenie władz lokalnych i organów rządowych. Współwłaściciel i dyrektor generalny Ivo de Groot był świadkiem wpływu produktu Entonem firmy Koppert na gąsienicę kornika dębowca. "Używamy nicieni od lat. Produkt ten jest naszą preferowaną metodą w porównaniu z produktami opartymi na Bacillus thuringiensis, które można stosować tylko na drzewach z liśćmi. Nicienie są lepszym rozwiązaniem dla obszarów miejskich".

Wolterinck BV rozpyla nicienie, gdy zaczynają pojawiać się osłonki jajowe gąsienic. Konieczne może być drugie opryskiwanie, albo nicieniami, albo nicieniami i produktami na bazie Bacillus thuringiensis. "Jest to skuteczne po około dziesięciu dniach, a jeśli drzewa mają co najmniej 30% pokrywy liściowej, Bacillus thuringiensis może również mieć dobry efekt zwalczający".

Zagorzały zwolennik

Wolterinck BV jest zagorzałym zwolennikiem Entonem w walce z gąsienicami kornika dębowca. Ivo de Groot kontynuuje: "Produkt ma gwarantowane silne działanie zapobiegawcze, jest w 100% naturalny i pomaga zachować różnorodność biologiczną".