La Hacienda Fresh zwiększa rentowność upraw dzięki kontroli biologicznej

La Hacienda Fresh zwiększa rentowność upraw dzięki kontroli biologicznej

Play

W procesie produkcji roślinnej zbiory są momentem, w którym widoczne są wyniki zarządzania agronomicznego. Dobre zarządzanie skutkuje nie tylko wysokiej jakości owocami o dłuższym okresie przydatności do spożycia, ale także liczbą produktywnych tygodni, a tym samym rentownością firmy. Wdrożenie programu kontroli biologicznej jest jednym z kluczowych narzędzi, które mogą pomóc w osiągnięciu tego celu. Potwierdza to La Hacienda Fresh, firma, która rozwinęła ogromne doświadczenie w zintegrowanym zarządzaniu szkodnikami i chorobami, co czyni ją punktem odniesienia w zakresie know-how w produkcji papryki.

Cykl zbiorów papryki różni się w zależności od regionu i warunków produkcji. W La Hacienda Fresh osiągnięcie 42 tygodni było możliwe dzięki zmniejszeniu stresu upraw poprzez zmniejszenie obciążenia pestycydami. José Luis Loera, kierownik produkcji, wyjaśnia:

"Biologiczne zwalczanie szkodników pomogło nam uzyskać lepsze plony dzięki wydłużeniu tygodni zbiorów. Udało nam się osiągnąć 42 tygodnie dzięki temu, że zastosowanie agrochemikaliów znacznie się zmniejszyło, nawet o 40%, w zależności od cyklu", powiedział.

Hacienda Fresh i Koppert od czterech lat wdrażają skuteczny program biologicznego zwalczania szkodników. Wspólnie udało im się zwalczyć takie szkodniki jak przędziorki, wciornastki, mszyce i mączliki. José Manuel Tafoya, młodszy kierownik produkcji, twierdzi, że uwolnienie naturalnych wrogów tych szkodników i ograniczenie stosowania agrochemikaliów miało pozytywny wpływ na ich uprawy. "Produkty Koppert są łatwe do wdrożenia, o ile idziemy ręka w rękę z konsultantem, aby móc uwalniać je w odpowiednim czasie... Widzieliśmy wpływ odzwierciedlony w bezpiecznym środowisku dla pracowników i lepszej jakości owoców na eksport, ponieważ są one produkowane w bezpieczniejszych warunkach".

Znaczenie uprawy papryki w Meksyku

Rentowność uprawy opiera się na ilości i jakości owoców oraz czasie, w jakim mogą one zostać wyprodukowane i zebrane, cenie owoców na rynku i kosztach produkcji. Z tego powodu wydłużony cykl zbiorów, lepsza jakość owoców i bezpieczne środowisko dla pracowników znacząco przyczyniają się do rentowności upraw.

Papryka jest jedną z najważniejszych upraw na meksykańskim rynku rolnym. W ostatnich latach nasz kraj był głównym eksporterem papryki z 29% udziałem na całym świecie, przy czym Stany Zjednoczone, Kanada i Wielka Brytania były głównymi odbiorcami tej ważnej rośliny psiankowatej. Ten kontekst pokazuje nam wysoką wartość tej uprawy i znaczenie produkcji wysokiej jakości owoców na eksport.

Jeśli chcesz osiągnąć to, co La Hacienda Fresh, zrób pierwszy krok i skontaktuj się z konsultantem Koppert.